کد خبر:11918
پ

حوادث امروز،تعيين كننده و سرنوشت ساز براي ملتهاي مسلمان است

رهبر انقلاب اسلامي در ديدار با جمعي از مسوولان و قشرهاي مختلف مردم در حسينيه امام خميني (ره): اگر اراده ملتهاي اسلامي بر كساني كه سعي در مداخله در كشورهاي اسلامي دارند، غلبه پيدا كند، كشورهاي اسلامي تا مدتهاي طولاني، حركتي پيش رونده خواهند داشت. حضرت آيت الله خامنه اي امروز چهارشنبه در ديدار جمعي […]

رهبر انقلاب اسلامي در ديدار با جمعي از مسوولان و قشرهاي مختلف مردم در حسينيه امام خميني (ره): اگر اراده ملتهاي اسلامي بر كساني كه سعي در مداخله در كشورهاي اسلامي دارند، غلبه پيدا كند، كشورهاي اسلامي تا مدتهاي طولاني، حركتي پيش رونده خواهند داشت.

حضرت آيت الله خامنه اي امروز چهارشنبه در ديدار جمعي از مسوولان و قشرهاي مختلف مردم در حسينيه امام خميني (ره) با تأكيد بر اينكه بيداري اسلامي در منطقه و حضور مردم در صحنه براي به دست گرفتن سرنوشت خود، تجربه اي بسيار مهم و ارزشمند در تاريخ اسلام است، افزودند: حوادثي كه امروز در مصر، تونس، يمن، ليبي، بحرين و برخي كشورهاي ديگر در حال وقوع است، حوادثي تعيين كننده و سرنوشت ساز براي ملتهاي مسلمان است.
رهبر انقلاب اسلامي خاطر نشان كردند: اگر اراده ملتهاي اسلامي بر كساني كه سعي در مداخله در كشورهاي اسلامي دارند، غلبه پيدا كند، كشورهاي اسلامي تا مدتهاي طولاني، حركتي پيش رونده خواهند داشت.
حضرت آيت الله خامنه اي افزودند: اما اگر دنياي استكبار و سردمداران سلطه و صهيونيزم جهاني از جمله رژيم مستكبر و ظالم آمريكا، بتوانند بر اين امواج سوار شوند و مديريت صحنه را بدست بگيرند، قطعاً دنياي اسلام تا دهها سال دچار مشكلات بزرگ خواهد بود.
ايشان وظيفه امت اسلامي بويژه نخبگان سياسي و فرهنگي دنياي اسلام را براي جلوگيري از بروز چنين اتفاق ناگواري، بسيار مهم و حساس خواندند و تأكيد كردند: امروز، روز امتحان بزرگ كشورها و ملتهاي اسلامي است زيرا ملتهاي مسلمان به توانايي خود و قدرت شگرف و كارآئي آن، شناخت پيدا كرده اند.
رهبر انقلاب اسلامي، عملكرد ملت بزرگ ايران در سي سال گذشته را نمونه آشكاري از استقامت و بهره گيري از همه توان، در مسير صراط مستقيم برشمردند و افزودند: اكنون نتايج اين استقامت سي ساله آشكار شده و مقطع فعلي يكي از درخشان ترين مقاطع حيات تاريخي ملت ايران است.
حضرت آيت الله خامنه اي خاطر نشان كردند: در اين سي سال، نسلهاي پي در پي، با يك هدف و انگيزه در مقابل فشارهاي استكبار از جمله تحريم ها، و تهديدهاي نظامي، سياسي و امنيتي ايستادگي كردند و امروز ملت ايران، ملتي عزيز، مقتدر، پيش رونده، اميدوار به آينده و داراي چشم انداز روشني است.
در ابتداي اين ديدار آقاي احمدي نژاد رئيس جمهور ضمن تبريك عيد سعيد فطر، تمرين اخلاص و عبوديت محض، تمرين محبت و گذشت و اميد به آينده را سه درس بزرگ ماه رمضان بيان كرد و گفت عيد فطر، عيد حاكميت ارزشهاي الهي و عيد ولايت، و عشق و اميد است.
رئيس جمهور با اشاره به ظلم و جنايت مستكبران عالم به بشريت بويژه اصرار دولت آمريكاي جنايتكار و صهيونيست هاي شقي براي تجاوز و كشتار در سرزمين فلسطين تاكيد كرد وظيفه همه موحدان و مومنان ايستادگي بر آرمان آزادي فلسطين از چنگال صهيونيست هاي درنده خو، است تا به لطف خداوند، آزادي قدس، مقدمه حكومت صالحان و برقراري عدالت باشد.

 

خبرنگار افق نیوز:سودا پوررضا

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

69 − 59 =

کلید مقابل را فعال کنید