کد خبر:229496
پ

استقلال و امنیت کشور متأثر از فداکاری ایثارگران و آزادگان است/ تلاش دشمن برای انحراف جوانان از مبانی اعتقادی

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: اگر اکنون شاهد استقلال و امنیت بی‌نظیر کشور در منطقه هستیم متأثر از فداکاری ایثارگران و آزادگان قهرمان و غیورمردان کشور اسلامی است.

به گزارش افق نیوز، حجت‌الاسلام محمدعلی آل‌هاشم پیش از ظهر امروز در چهارمین همایش کشوری آزادگان اردوگاه موصل ۲ اظهار کرد: ۲۶ مردادماه، روز آزادی فرزندان سلحشور ملت قهرمان ایران و رادمردان شجاعی است که حُریّت و سربلندی را به نمایش گذاشتند.

وی بابیان اینکه ۲۶ مردادماه همیشه به‌یادماندنی و خاطره‌انگیز برای ایران است که فرزندانمان پس از سال‌ها ایستادگی در مقابل سختی‌ها و مشکلات دوران اسارت پای به میهن اسلامی نهاده و با بوسه بر خاک وطن آزادگی و سربلندی را به رخ جهانیان کشیدند، گفت: آزادگان سروقامتانی هستند که بر تکیه بر ایمان قله‌های بلند آزادی و آزادگی را فتح کردند و با مقاومت و پایداری در برابر دشمن بعثی طعم تلخ شکست و ناکامی را بر متجاوزان این مرزوبوم چشاندند.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی با اشاره به اینکه مرداد سالروز ورود مردانی است که با ایستادگی و صلابت در دوران اسارت و با ورود خود افتخار مضاعف به انقلاب بخشیدند، گفت: آزادگان در بند اسارت نیز دست از استقامت نکشیده و با استقامت خود انقلاب اسلامی را به جهانیان صادر کردند.

وی اذعان داشت: مقام معظم رهبری در وصف آزادگان می‌فرمایند که آزادگان شرایط سختی را گذرانده ولی با استقامت، دل‌بستگی به اسلام و انقلاب موجب افتخار ملت ایران در برابر دشمنان شدند.

امام‌جمعه تبریز با تأکید به اینکه آزادگان از آزمون دشوار اسارت بیرون آمده و رنج غربت و فراق را ایثارگونه به دوش کشیدند تا اقتدار و سربلندی ایران را تجلی دهند، بیان داشت: آزادگان نشانه‌های ایثار ملت بزرگ و سربلندی ایرانی هستند که در برابر دشمن سر خم نکرده‌اند و بدون تردید عزت انقلاب مرهون ایستادگی آزادگان است.

وی ابراز کرد: اگر امروز شاهد استقلال و امنیت بی‌نظیر کشور در منطقه هستیم متأثر از فداکاری ایثارگران و آزادگان قهرمان و غیور مردان کشور اسلامی است.

نماینده ولی‌فقیه در استان بابیان اینکه آزادگان روحیه مجاهدت مضاعف داشتند چراکه در میدان رزم نیز مجاهدت خود را نشان دادند، افزود: از سوی دیگر آزادگان با صلابت در شکنجه‌‌گاه‌ها صلابت ایران را نشان دادند.

وی بیان داشت: آزادگان تمام توان و همت خود در راه خدمت به انقلاب اسلامی، سازندگی، توسعه کشور به کار گرفته و ازجمله پیشگامان سازندگی و آبادانی کشور ایران محسوب می‌شوند.

امام‌جمعه تبریز خاطرنشان کرد: امروز دشمنان جوانان را با تبلیغات گسترده مورد هدف قرار داده‌اند و در این دوران نیاز به ایفای  نقش آزادگان در تقابل با آنها بسیار مهم است.

آل‌هاشم با تأکید به اینکه در مقطع فعلی استکبار جهانی با صرف هزینه‌های هنگفت و با استفاده از امپراتوری رسانه‌ای سعی در تهی کردن افکار جوانان دارند، ادامه داد: دشمن در تلاش برای انحراف فکر جوان از مبانی اعتقادی است.

نماینده ولی‌فقیه در استان با یادآوری مجدد اهمیت نقش آزادگان و ایثارگران دوران دفاع مقدس در تقویت و تغذیه و فکری جامعه برای تقابل با هجمه فکری، ابراز کرد: مهم‌ترین نقش آزادگان انتقال فرهنگ دفاع مقدس و جهاد و مقاومت و ایستادگی به نسل جدید و جوان جامعه است.

وی خاطرنشان کرد: دوران ۸ سال دفاع مقدس به فرموده رهبر انقلاب اسلامی اوج افتخارات ملت ایران بوده و ازاین‌رو باید  برای حفظ و انقلاب ارزش‌های دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت، دنباله کننده  این فرهنگ باشیم و در برنامه‌ریزی‌های اجتماعی قرار دهیم.

آل‌هاشم با تأکید به مسئولیت سنگین انتقال فرهنگ دفاع مقدس در جامعه، بیان کرد: آزادگان باید نهایت جدیت را در این زمینه داشته و همان‌طور که مقام معظم رهبری فرموده‌اند که اگر بخواهیم انقلاب را بیمه کنیم باید این شور و شوق و این حرکت عمومی و بسیج ملت را روزبه‌روز تقویت کنیم ما نیز به‌عنوان آزادگان، نقش خود را در زمان حال ایفا کنیم.

فارس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

37 − = 36

کلید مقابل را فعال کنید