کد خبر:234867
پ

انتصاب ۳ مدیر زن در وزارت بهداشت/ مریم حضرتی معاون پرستاری شد

وزیر بهداشت در احکام جداگانه‌ای، سه زن را به عنوان معاون امور پرستاری، مشاور وزیر بهداشت در امور زنان و مشاور وزیر بهداشت در امور مامایی منصوب کرد.

انتصاب 3 زن در وزارت بهداشت

وزیر بهداشت در احکام جداگانه‌ای، سه زن را به عنوان معاون امور پرستاری، مشاور وزیر بهداشت در امور زنان و مشاور وزیر بهداشت در امور مامایی منصوب کرد.

 سید حسن قاضی‌زاده هاشمی، در اولین حکم خود، دکتر مریم حضرتی، ​استادیار دانشگاه علوم پزشکی شیراز و مدیر گروه پرستاری این دانشگاه را به عنوان معاون پرستاری وزارت بهداشت منصوب کرد.

در حکم وزیر بهداشت خطاب به مریم حضرتی آمده است: «نظر به تعهد، تخصص و تجارب ارزنده سرکارعالی،­ به موجب این ابلاغ به عنوان معاون پرستاری منصوب می‌­شوید. از سرکارعالی انتظار دارم در چهارچوب اسناد بالادستی به ویژه سیاست­های کلی سلامت ابلاغی مقام معظم رهبری، قانون برنامه ششم توسعه و برنامه­های ارائه شده توسط این­جانب در صحن مجلس شورای اسلامی برای تحقق اهداف زیر تمام همت و تلاش خود را به کار گیرید. بی شک استفاده از توان علمی و عملی دلسوزان اعضای تیم سلامت با نگاهی وسیع و عمیق می­تواند راهگشای آن معاونت باشد:

  1. برنامه­‌ریزی برای رفع کمبود نیروهای پرستاری در کوتاه­مدت و درازمدت با هماهنگی معاونت توسعه مدیریت و منابع
  2. تلاش در زمینه ارتقاء دانش و مهارت فارغ­التحصیلان رشته پرستاری با همکاری معاونت آموزشی
  3. برنامه­ریزی برای بهبود مستمر خدمات مراقبت پرستاری
  4. نظارت بر مراقبت­های پرستاری بخش دولتی، غیر دولتی و خصوصی
  5. اهتمام به بسترسازی برای استفاده از فن­آوری­های روز در حرفه پرستاری
  6. رسیدگی به کارکنان خدوم پرستاری در ابعاد معیشتی، فرهنگی و اجتماعی
  7. اهتمام جدی به اخلاق حرفه­ای و مراقبت­های معنوی

امید است با اتکال به خداوند متعال در انجام شایسته وظایف با رعایت اصول قانون­مداری، اعتدال­گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید موفق باشید.»
وزیر بهداشت همچنین در پیامی خطاب به محمد میرزابیگی، از تلاش های وی در زمان تصدی مسئولیت معاون پرستاری تقدیر کرد.

شهلا خسروی مشاور وزیر در امور مامایی شد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین در حکمی دکتر شهلا خسروی، عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران را به عنوان مشاور وزیر در امور مامایی منصوب کرد.

در حکم قاضی‌زاده هاشمی برای دکتر شهلا خسروی، آمده است: « با توجه به تعهد، تخصص و شایستگی سرکارعالی­، به موجب این ابلاغ به عنوان مشاور وزیر در امور مامایی منصوب می­ شوید تا با رعایت ضوابط و مقررات قانونی انجام وظیفه نمائید. امید است با اتکال به خداوند متعال در انجام شایسته وظایف با رعایت قانون­مداری­، اعتدال­گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید موفق و سرافراز باشید.»

وزیر بهداشت با صدور پیامی از خدمات خانم دکتر تهرانیان نیز در طول تصدی مسئولیت خود در سمت مشاور امور مامایی تقدیر کرد.

ساره محمدی مشاور وزیر بهداشت در امور زنان شد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکم دیگری نیز دکتر ساره محمدی را به عنوان مشاور وزیر در امور زنان وزات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منصوب کرد.
در حکم قاضی‌زاده هاشمی برای دکتر ساره محمدی، آمده است: «با توجه به تعهد، تخصص و شایستگی سرکارعالی­، به موجب این ابلاغ به عنوان مشاور وزیر در امور زنان و خانواده منصوب می­شوید تا با رعایت ضوابط و مقررات قانونی انجام وظیفه نمائید.امید است با اتکال به خداوند متعال در انجام شایسته وظایف با رعایت قانون­مداری­، اعتدال­گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید موفق و سرافراز باشید.»

دکتر ساره محمدی متخصص قلب و عروق و فارغ التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی تهران است. وی که دارای چندین مقاله پژوهشی در ISI و نیز PUB MED می‌باشد، پیش تر رئیس بیمارستان امام علی(ع) کرمانشاه، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه و در حال حاضر نیز رییس اداره نظارت بر درمان معاونت درمان وزارت بهداشت است.

منبع
افق نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 27 = 35

کلید مقابل را فعال کنید