کد خبر:236955
پ
پزشکیان:

عده‌ای برای تمام مشکلات نسخه می‌نویسند

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای هر مشکلی باید نسخه تخصصی و کارشناسی ارائه داد، گفت: مشکل ما اینجاست که در مملکت عده‌ای برای تمام مشکلات نسخه می‌نویسند.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای هر مشکلی باید نسخه تخصصی و کارشناسی ارائه داد، گفت: مشکل ما اینجاست که در مملکت عده‌ای برای تمام مشکلات نسخه می‌نویسند.

افق نیوز/مسعود پزشکیان نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در مراسم افتتاحیه جشنواره ربع رشیدی در محل نمایشگاه بین‌المللی شهر تبریز، گفت: ۷۵۰ سال پیش در تبریز دانشگاهی بود که با ۷ زبان زنده دنیا در این دانشگاه تدریس می‌شد و اساتید دنیا برای تحصیل در این دانشگاه سر و دست می‌شکستند، شهرک دانشگاهی ساخته بودیم که علم‌مان را صادر می‌کنیم ولی حالا با یک زبان هم نمی‌توانیم تدریس کنیم، ما چه کسی بودیم و حالا کجاییم؟

وی افزود: آنچه می‌تواند ما را از بحران خارج کند، قطعاً علم و دانش است، علم و دانشی که پشت آن توانایی و انگیزه باشد، تنها راه برون‌رفت ما از مشکلات دانشمندان ما هستند.

وی اضافه کرد: اگر امروز دانش هسته‌ای را پُز می‌دهیم به خاطر علم دانشمندانمان است و هزینه‌هایی که در این زمینه دادیم به دلیل این علم است.

نماینده مردم شهر تبریز در مجلس اظهارداشت: ما باید به سمت خودباوری و توانمندی برویم نه در شعار بلکه در باور و عمل.

پزشکیان گفت: چرا ما گرفتاریم؟ زیرا غیر عالمان و غیرکارشناسی تصمیم گرفتیم، اگر راه درست را می‌رفتیم شاید دیر ولی بالاخره می‌رسیدیم اما حالا که نرسیدیم یعنی راه را اشتباه رفته‌ایم.
وی عنوان کرد: برای هر مشکل باید متخصص همان امر راه حل ارائه دهد در حالیکه در کشور یک عده برای مشکلات در تمام زمینه‌ها نسخه می‌نویسند و به همین دلیل گرفتاریم.
منبع: فارس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + = 10

کلید مقابل را فعال کنید