کد خبر:238588
پ
با حکم مدیرعامل شستا

مخدومی سکاندار تاپیکو شد

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی در حکمی محمود مخدومی را به عنوان مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین منصوب کرد.

 

خبرگزاری فارس: مخدومی سکاندار تاپیکو شد

به گزارش افق نیوز، عصر روز شنبه‌ ۱۱ آذر ۱۳۹۶ در حاشیه جلسه هیات مدیره شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی حکم محمود مخدومی به عنوان مدیرعامل جدید تاپیکو به وی ابلاغ شد.

پیشتر محمد حسن پیوندی برای مدت کمتر از ۱۶ ماه سکاندار بزرگترین هلدینگ فعال بورسی را بر عهده داشت که به دلیل قانون منع به کار گیری بازنشستگان، از مدیریت عاملی تاپیکو کنار گذاشته شده است.

پیوندی هم اکنون با حکم مدیرعامل شستا به عنوان مشاور مدیرعامل این هلدینگ در امور نفت و گاز و پتروشیمی و رئیس هیات مدیره تاپیکو منصوب شده است.

در این جلسه همچنین سیدعمادحسینی، اسلام خسروی و جواد داوری به عنوان دیگر اعضای هیات مدیره تاپیکو در دوره جدید احکام خود را از مدیرعامل شستا دریافت کردند.

مخدومی دارای لیسانس مهندسی برق با گرایش قدرت از دانشگاه صنعتی شریف و فوق لیسانس برق از دانشکده فنی دانشگاه تهران است. وی پیش از این به عنوان مدیر عامل هلدینگ انرژی شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی در این مجموعه بزرگ اقتصادی به خدمت‌رسانی مشغول بوده است.

از جمله سوابق دیگر مخدومی می‌توان به معاونت نفت و گاز و معاونت تولید شرکت مهندسی گروه مپنا (موننکو ایران)، مدیر عاملی شرکت مشاور ساخت و راه اندازی نیروگاه اتمی بوشهر (افق هسته‌ای)، پیمانکار ساخت و راه‌اندازی نیروگاه‌های اتمی، رییس پژوهشکده کنترل و مدیریت شبکه پژوهشگاه نیرو و کارشناس فنی شرکت قدس نیرو اشاره کرد.

شرکت سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین در زمینه صنایع پایین‌دستی نفت و گاز و سلولزی با تمرکز بر صنایع شیمیایی و صنایع پتروشیمی، همچنین سرمایه‌گذاری و مدیریت بر مجتمع‌های پتروشیمی و کارخانجات شیمیایی فعالیت می‌کند. این شرکت، بزرگترین هلدینگ متعلق به شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی است که در یک دوره ۱۳ ساله،‌ بسیاری از مراحل رشد و توسعه را به سرعت پشت سر گذارده است. سنگ بنای اولیه این شرکت در بدو تاسیس با سرمایه ۱۰ میلیون ریال در سال ۱۳۸۱ گذارده شده است و اکنون جمع ارزش دارایی‌هایش به ۱۸۷٫۰۰۰٫۰۰۰ میلیون ریال می‌رسد.

تاپیکو با دراختیار داشتن ۳۲ شرکت مدیریتی و وابسته اصلی در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، صنایع لاستیک و سلولزی، سهم قابل توجهی در تولید و اشتغال کشور دارد. هم اکنون بیش از ۱۸ هزار و ششصد و هفتاد نفر بطور مستقیم در مجموعه شرکت‌های عضو هلدینگ تاپیکو مشغول به کار هستند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

68 − 66 =

کلید مقابل را فعال کنید