کد خبر:240015
پ

تونس خواستار توضیح امارات در خصوص ممنوعیت ورود زنان تونسی به این کشور شد

مقام های وزارت خارجه تونس در پی تصمیم مقام های اماراتی مبنی بر ممنوعیت ورود زنان تونسی به این کشور،در تماس با مقام های اماراتی خواستار توضیح در این مورد شدند.

به گزارش افق نیوز و به نقل از پایگاه خبری روزنامه تونسی«الجریده» بوراوی لیمام مسئول اطلاع رسانی وزارت خارجه تونس جمعه بعد از ظهر گفت،تونس تا این لحظه پیامی رسمی از سوی مقام های اماراتی مبنی بر ممنوعیت ورود زنان تونسی به این کشور یا عبور از آن برای سفر به کشورهای دیگر دریافت نکرده است.
وی افزود: پس از انتشار خبر ممنوعیت سفر زنان تونسی توسط شرکت هواپیمایی امارات، با سفیر تونس در امارات و همچنین سفیر امارات در تونس تماس برقرار شد تاوی موضع گیری مقام های اماراتی را در این مورد را تبیین کند.
لیمام در ادامه گفت: وزارت خارجه تونس پس از اطمینان از روند امور و علل و انگیزه های اعمال این ممنوعیت ،اقدامات لازم را انجام خواهد داد.
برخی رسانه های تونسی نیز امروز از احضار سفیر امارات توسط «یوسف الشاهد» نخست وزیر تونس خبر داده بودند.
شرکت هواپیمایی امارات در تونس امروز جمعه اعلام کرد بر اساس بخشنامه ای جدید ،زنان تونسی حق سفر به امارات و همچنین حق سفر به کشورهای دیگر از طریق امارات را ندارند.
بر اساس اعلام مقام های این شرکت، این ممنوعیت سفر شامل زنان تونسی مقیم امارات و همچنین زنانی که گذرنامه سیاسی داشته باشند، نمی شود.
این تصمیم مقام های اماراتی باعث سر و صدای زیادی در تونس شد و برخی رسانه های تونسی ، امارات را به نژادپرستی متهم کردند.

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 13 =

کلید مقابل را فعال کنید