دستگاه‌های مسئول هر ۳ ماه گزارشی از رشد تولید کالای ایرانی را ارائه دهند | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:247724
پ

دستگاه‌های مسئول هر ۳ ماه گزارشی از رشد تولید کالای ایرانی را ارائه دهند

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی در مجلس گفت: دستگاه‌های مربوطه باید هر سه ماه گزارشی از عملکرد خود درباره رشد و توجه به تولیدات داخلی به مجلس ارائه دهند.

حاجی‌بابایی: دستگاه‌های مسئول هر 3 ماه گزارشی از رشد تولید کالای ایرانی را ارائه دهند

حمید‌رضا حاجی‌بابایی رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به نامگذاری امسال به نام «حمایت از کالای ایرانی»، گفت: استفاده از کالا و تولیدات داخلی یکی از زیباترین شعار‌های همراه با استدلال و منطق، برای شکوفایی اقتصاد ایران است.

وی افزود: برای اینکه تولید داخلی را رشد دهیم، باید زیر ساخت‌هایی مانند قانون بانک‌ها و بیرون آوردن بانک‌ها از حالت دلالی به سمت کمک به تولید داخلی و همچنین قانون مالیات اصلاح شود.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس  ادامه داد:در راستای تحقق نام‌گذاری سال،  قانون تجارت نیز باید آماده شود تا این قانون، صادرات و واردات به کشور را قانون‌مند کند.

حاجی‌بابایی تصریح کرد: برای جامه عمل پوشاندن به شعار سال، همچنین باید افزایش صادرات، کاهش واردات ، مهار قاچاق و همچنین کنترل نقدینگی و در نهایت جلوگیری از افزایش قیمت ارز نیز در دستور کار دستگاه‌های ذیربط قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه یکی از مهم‌ترین مشکلات کشور مسئله اشتغال است، گفت: این مشکل با افزایش تولید کالا‌های داخلی و استفاده آن از طرف مردم، جلوگیری از قاچاق کالا، واردات بی‌رویه کالا و تقویت صادرات و توجه به نیرو‌های داخلی و شرکت‌های دانش‌بنیان امکان پذیر است.

حاجی‌بابایی با تاکید بر نقش تاثیر گذار فرهنگ‌سازی در استفاده و حمایت مردم از تولیدات داخلی، گفت: فرهنگ استفاده از کالای ایرانی باید در کشور فراگیر شود.

 رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با بیان اینکه این فراکسیون آمادگی کامل خود برای حمایت و پشتیبانی از شعار سال را اعلام می‌کند، عنوان کرد: اعضای فراکسیون در زمینه قانون گذاری و هر نوع کمکی که لازم باشد برای رسیدن به اهداف این شعار کوتاهی نخواهند کرد.

نماینده مردم همدان در مجلس، تصریح کرد: وزرا و دستگاه‌های مربوطه و همچنین کمیسیون‌های تخصصی مجلس باید هر سه ماه گزارشی از عملکرد خود درباره رشد و توجه به تولیدات داخلی تهیه و به مجلس ارائه دهند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 1 =

کلید مقابل را فعال کنید