در مورد پنجره پرسپولیس/ مسخره‌بازی بس نیست؟ | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:253229
پ

در مورد پنجره پرسپولیس/ مسخره‌بازی بس نیست؟

افق نیوز/ اما ديديم كه نه محروميت بازيكن برداشته شد و نه محكوميت باشگاه. حتي اگر مداخلات سياسي و تلاش ديپلماتيك نبود، شايد الان پرسپوليسي‌ها بيشتر از هر چيز ديگري درگير جور كردن غرامت ۸۰۰هزار دلاري باشگاه ريزه‌اسپور تركيه بودند و اصلا وقت نمي‌كردند به باز و بسته بودن پنجره فكر كنند!

در مورد پنجره پرسپولیس/ مسخره‌بازی بس نیست؟

البته كه قصد نداريم تلاش مديران باشگاه را زير سوال ببريم. بالاخره آدم اگر يك در ميليون هم شانس موفقيت داشته باشد بايد تلاشش را انجام بدهد، اما نكته اينجاست كه يك روز بايد دوران اين رويافروشي‌ها به مردم تمام شود. در همين پرونده، پارسال كه پرسپوليس و طارمي محروم شدند به دفعات گفته شد اسناد و مداركي در دست است كه سرنوشت كل پرونده را عوض مي‌كند، اما ديديم كه نه محروميت بازيكن برداشته شد و نه محكوميت باشگاه. حتي اگر مداخلات سياسي و تلاش ديپلماتيك نبود، شايد الان پرسپوليسي‌ها بيشتر از هر چيز ديگري درگير جور كردن غرامت ۸۰۰هزار دلاري باشگاه ريزه‌اسپور تركيه بودند و اصلا وقت نمي‌كردند به باز و بسته بودن پنجره فكر كنند!

از آنجا كه خيلي از قوانين در فوتبال ايران به صورت كج‌دار و مريز اجرا مي‌شود، ما در ناخودآگاه‌مان فكر مي‌كنيم قوانين بين‌المللي و به‌ويژه نهاد مستحكمي مثل فيفا هم همنيطور منعطف است، اما واقعا اينطور نيست. جالب است كه تا به حال هزار بار به ما ثابت شده قوانين فيفا و نهادهاي زيرمجموعه‌اش رسوخ‌ناپذير است، اما باز عقل و هوش‌مان را دست رويافروش‌ها مي‌دهيم. يادتان هست استقلال را به خاطر تاخير در اعلام اسامي به كنفدراسيون فوتبال آسيا از ليگ قهرمانان حذف كردند و بعد تا چند ماه به هواداران دلخوشي مي‌دادند كه «ما برمي‌گرديم»؟ يادتان هست شش امتياز پرسپوليس را در كورس قهرماني كم كردند و مسوولان اين باشگاه حتي بعد از فتح جام هم مي‌گفتند «شش امتياز را برمي‌گردانيم تا اعاده حيثيت كنيم»؟ يادتان هست تيم ملي اميد و باشگاه سپاهان را به خاطر استفاده از بازيكن محروم از مسابقات حذف كردند و ما تا ماه‌ها فكر مي‌كرديم هر دو تيم برخواهند گشت؟ دوستان؛ اگر آنها رويافروش هستند، بياييد حداقل ما خريدار روياهاي محال نباشيم. يك روز بايد ياد بگيريم در سطح بين‌المللي نبايد هيچ اشتباهي انجام بدهيم و اگر داديم، قطعا بايد تاوانش را هم بپردازيم. آنجا ايران نيست، نمي‌شود قسر در رفت. مراقب باشيد خطا نكنيد. مراقب باشيم فريب نخوريم.

منبع
بانک ورزش
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

93 − 92 =

کلید مقابل را فعال کنید