روستای بُرج کجاست؟ + تصاویر | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:253414
پ

روستای بُرج کجاست؟ + تصاویر

یکی از روستاهای توابع بخش مرکزی شهرستان‌ شازند با نام بُرج شناخته می شود.

به گزارش افق نیوز/ برج یکی از روستاهای توابع بخش مرکزی شهرستان شازند دراستان مرکزی ایران است. بخش مرکزی شهرستان شازند یکی از بخش های شهرستان شازند به حساب می آید.

روستای بُرج کجاست؟ + تصاویر

بنا بر این گزارش؛ شهرستان شازند یکی از شهرستان های استان مرکزی است. این شهرستان دربرگیرنده ۶ شهر با نام های شازند، شهباز، آستانه، هندودر، توره و مهاجران است. از بخش های شهرستان شازند می توان به بخش مرکزی، سربند، زالیان و قره کهریز اشاره کرد.

شایان ذکر است؛ شهرستان شازند با استان های همدان و لرستان هم مرز است و از کوه های مهم آن می توان از قله شهباز، قله الاداغ، کوه تخت، کوه رازون، کوه عمارت، کوه بر آفتاب،کوه نپند، کوه میش آب، کوه عرق چین، کوه آوداش، کوه سرو، کوه سردره، کوه سول دره، کوه ازنا،کوه مارون و کوه شاه کیخسرو نام برد.

روستای بُرج کجاست؟ + تصاویر

گفتنی است؛کوه شاه کیخسرو در نزدیکی روستای لنجرود، گوره زار و روستای مس قرار گرفته است.

شهرستان شازند در گذشته با نام ادریس آباد شناخته می شد. از شهرستان های دیگر استان مرکزی می توان به اراک، محلات، ساوه، تفرش، خمین، فراهان، دلیجان، آشتیان، کمیجان، زرندیه و خنداب اشاره کرد.

روستای بُرج کجاست؟ + تصاویر

خاطرنشان می شود؛ منطقه تفریحی دوخواهران، باغ های عروسانه آستانه، کوه قروقدر آستانه، حمام حاج ربیع آستانه، تپه تاریخی قلندرون، تپه تاریخی سرسختی، چشمه و عمارت تاریخی پنجعلی و کلیسای کلاوه از جاذبه های گردشگری شهرستان شازند به حساب می آیند.

منبع
باشگاه خبرنگاران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 1 = 3

کلید مقابل را فعال کنید