ترامپ: میزبان نخست‌وزیر ایتالیا در کاخ سفید خواهم بود | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:253599
پ

ترامپ: میزبان نخست‌وزیر ایتالیا در کاخ سفید خواهم بود

در پی حمایت نخست وزیر جدید ایتالیا از درخواست ترامپ مبنی بر پیوستن مجدد روسیه به نشست گروه ۷، رئیس‌جمهوری آمریکا گفت، میزبان این سیاستمدار ایتالیایی خواهد بود.

ترامپ کونته

در پی حمایت نخست وزیر جدید ایتالیا از درخواست ترامپ مبنی بر پیوستن مجدد روسیه به نشست گروه ۷، رئیس‌جمهوری آمریکا گفت، میزبان این سیاستمدار ایتالیایی خواهد بود.

به گزارش افق نیوز به نقل از پایگاه خبری هیل، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا در پیامی در توئیتر اعلام کرد: با نخست وزیر جدید ایتالیا دیدار کردم. او مرد بسیار خوبی است. او “مدت کوتاهی” در واشنگتن خواهد بود. او کار بزرگی انجام خواهد داد. مردم ایتالیا انتخاب درستی انجام داده‌اند.

 هر دو رهبر در کانادا به تازگی در حاشیه نشست گروه ۷ با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کردند.

ترامپ پیش از ترک این نشست در جمع خبرنگاران اعلام کرد، معتقد است که روسیه باید به گروه ۷ بپیوندد.

در همین راستا جوزپه کونته نخست وزیر جدید ایتالیا از سخنان ترامپ حمایت کرد.

او در پیامی نوشت: روسیه باید به گروه ۷ بپیوندد. این اتفاق به نفع همه است.

دونالد ترامپ، از کشورهای برتر اقتصادی جهان خواسته بود تا مجددا روسیه به جمع این گروه اضافه شود؛ زیرا این کشور ابرقدرتی تاثیرگذار در معادلات سیاسی و اقتصادی جهانی است.

گروه ۸ متشکل از هشت کشور اقتصادی برتر جهان شامل روسیه، انگلیس، آمریکا، ژاپن، ایتالیا، آلمان، فرانسه و کانادا بود که در ماه مارس سال ۲۰۱۴ میلادی در پی تحولات اوکراین و ضمیمه شدن منطقه کریمه به خاک روسیه، روسیه از این گروه خارج و آن به گروه ۷ تبدیل شد.

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 1 =

کلید مقابل را فعال کنید