اگر درخواست‌های واشنگتن از کره شمالی شبیه گانگسترها است پس کل جهان گانگستر هستند | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:256251
پ
پامپئو:

اگر درخواست‌های واشنگتن از کره شمالی شبیه گانگسترها است پس کل جهان گانگستر هستند

من روی کیم جونگ اون حساب می کنم که مصمم به اجرای تعهداتی است که اعلام کرده است. اگر درخواست های مطرح شده از سوی واشنگتن شبیه گانگسترها است پس کل جهان یک گانگستر است چرا که این یک تصمیم با اتفاق آرا در شورای امنیت سازمان ملل بوده است و کره شمالی باید این درخواست ها را عملی کند.

پامپئو: اگر درخواست‌های واشنگتن از کره شمالی شبیه گانگسترها است پس کل جهان گانگستر هستند

به گزارش افق نیوز به نقل از استریت تایمز، مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا در کنفرانس خبری مشترک با وزرای خارجه ژاپن و کره جنوبی نسبت به بیانیه وزارت خارجه کره شمالی واکنش نشان داد و گفت: اگر درخواست های واشنگتن از کره شمالی شبیه گانگسترها است پس کل جهان گانگستر هستند.

بر اساس این گزارش، پامپئو اخیرا سفر دو روزه‌ای به پیونگ یانگ داشته و با کیم یونگ چول دستیار ارشد رهبر کره شمالی دیدار کرده است. این سومین سفر وزیر خارجه آمریکا به کره شمالی به شمار می رود. این نخستین سفر پامپئو به پیونگ یانگ پس از دیدار تاریخی رهبران آمریکا و کره شمالی در سنگاپور بوده است.

کره شمالی از نگرش مذاکره‌کنندگان آمریکایی در جریان گفتگوهای کاری این هفته برای بررسی جزئیات چگونگی غیرهسته‌ای‌کردن شبه‌جزیره کره که از سوی سران دو کشور در نشست سنگاپور مورد موافقت قرار گرفته بود، ابراز تأسف کرد.

در بیانیه‌ای که از سوی سخنگوی وزارت خارجه کره شمالی در خبرگزاری مرکزی کره شمالی منتشر شده است، تلاش ایالات متحده برای غیرهسته‌ای‌‌کردن یکجانبه و اجباری پیونگ‌یانگ مورد انتقاد قرار گرفته و درخواست های آمریکا شبیه گانگسترها ارزیابی شده است.

در عین حال وزیر خارجه آمریکا امروز یکشنبه بار دیگر تاکید کرده است که مذاکرات با مقام های کره شمالی سازنده بوده و با حسن نیت انجام شده است.

وی گفت: من روی کیم جونگ اون حساب می کنم که مصمم به اجرای تعهداتی است که اعلام کرده است. اگر درخواست های مطرح شده از سوی واشنگتن شبیه گانگسترها است پس کل جهان یک گانگستر است چرا که این یک تصمیم با اتفاق آرا در شورای امنیت سازمان ملل بوده است و کره شمالی باید این درخواست ها را عملی کند.

یک مقام ناشناس وزارت خارجه کره شمالی نیز در این باره گفت: طرف آمریکایی تنها درخواست های یکجانبه و شبیه گانگسترها را مطرح کرده است، آمریکا تنها خواستار خلع سلاح کامل هسته ای شده است، اینها مغایر با روح نشست سنگاپور بوده است. این گونه رفتارهای آمریکا موجب افزایش بی اعتمادی و خطر جنگ خواهد شد.

این مقام وزارت خارجه کره شمالی ضمن انتقاد از تبلیغات گسترده آمریکا درباره تعلیق مانورهای نظامی مشترک با کره جنوبی، گفت: خیلی سخت می توان این اقدام آمریکا را یک امتیاز به کره شمالی توصیف کرد چرا که آمریکا می تواند در هر زمانی در این تصمیم خود بازنگری کند و این در شرایطی است که همه نیروها و تسلیحات نظامی خود را در کره جنوبی دست نخورده باقی نگه داشته است.

منبع
تسنیم
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 89 = 91

کلید مقابل را فعال کنید