الاخبار: الحریری چراغ سبزی از خارج برای تشکیل دولت دریافت نکرده است | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:261320
پ

الاخبار: الحریری چراغ سبزی از خارج برای تشکیل دولت دریافت نکرده است

یک روزنامه لبنانی نوشت که نخست‌وزیر مکلف این کشور، که سه ماه از رایزنی‌هایش برای تشکیل دولت می‌گذرد، چراغ سبز از خارج برای تشکیل کابینه‌اش دریافت نکرده است.

الاخبار: الحریری چراغ سبزی از خارج برای تشکیل دولت دریافت نکرده است

به گزارش افق نیوز به نقل از الاخبار، منابع مطلع به مذاکرات درباره تشکیل دولت لبنان می‌‌دانند که گره در این روند همچنان در مکان دیگری است. بحران این است که «سعد الحریری» نخست‌وزیر مکلف تاکنون چراغ سبزی از خارج برای تشکیل دولت دریافت نکرده است. زمانی‌که گفته شود در روند تشکیل دولت اقدام کند تمامی گره‌ها، یا با متقاعد ساختن و یا با تحمیل کردن، باز خواهد شد.

این منابع خاطرنشان کردند این مساله که «میشل عون» رئیس‌جمهوری اعلام کرد که بحث درباره استراتژی دفاعی به بعد از تشکیل دولت موکول می‌شود، بهانه اصلی در روند تشکیل دولت را از میان برداشته است؛ چرا که کشورهای غربی به صورت جدی به بحث درباره استراتژی دفاعی تأکید دارند. از سوی دیگر، «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله نیز تأکید کرده است که پرونده روابط با سوریه- که بهانه‌ای در روند تشکیل دولت است- بعد از تشکیل دولت مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

پیشتر سعد الحریری درباره درخواست عده‌ای برای گنجاندن موضوع «بازگشت روابط با دولت سوریه» در بیانیه وزارتی دولت جدید گفته بود در این صورت، دولت جدید تشکیل نخواهد شد.

از آغاز رایزنی‌های سعد الحریری برای تشکیل دولت ۳ ماه می‌گذرد؛ گفته می‌شود مانع اصلی در به تأخیر افتادن تشکیل کابینه، اختلاف گروه‌ها بر سر سهمیه‌های وزارتی است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

26 − = 16

کلید مقابل را فعال کنید