به گزارش افق نیوز/ اخبار ضد و نقیض درباره حادثه مرگ حاجی عراقی در صحن مسجدالحرام منتشر شده است، این در حالی است که خانواده متوفی تاکید کرده است وی هیچ مشکل روحی روانی نداشته و طرف‌های ذیربط باید در این زمینه تحقیق کنند.

خانواده حاجی عراقی به نام حمید حسین که چند روز پیش خبر مرگ وی در صحن مسجدالحرام اعلام شد، تاکید کرده‌اند وی هیچ مشکل روحی روانی نداشته و ادعای خودکشی وی بی‌پایه و اساس است.

شبکه تلویزیونی السومریه عراق در گزارشی درباره این حاجی عراقی آورده است : حادثه درگذشت این شهروند عراقی که عادی نیست، پیش از تکمیل فریضه حج صورت گرفته است،مسئولان و طرف‌های رسمی(سعودی) گفته بودند که این حاجی عراقی پس از آنکه در معرض حمله عصبی و تشنج و اضطراب قرار گرفت، خودکشی کرده است که خانواده وی این روایت را رد کرده و تاکید کرده است فرزندشان یک روز پیش از این حادثه با خانواده‌اش تماس گرفته و همه چیز رو به راه بوده و مشکلی وجود نداشته است.

این شبکه به نقل از اعضای خانواده حاجی عراقی تاکید کرد تماس وی یک روز قبل از این حادثه نشان می‌دهد که وی از صحت و سلامت کامل برخوردار بوده است و ما از این خبر رسانه‌ها به اینکه حاج حسین خودکشی کرده، غافلگیر شدیم.

خانواده متوفی، هیئت حج و وزارت خارجه عراق را مسئول برملا شدن ابهامات حادثه مرگ فرزندشان در صحن مسجدالحرام و بررسی دوربین‌هایی که این صحنه را ضبط کرده،‌اعلام کرده‌‌اند و از آنها خواسته‌اند این پرونده را به طور جدی دنبال و حقیقت را روشن کنند. آنها همچنین خواستار انتقال پیکر فرزندشان به عراق و بررسی ابهامات مرگ وی شدند.

آنها نمی‌دانند که پیکر فرزندشان چه زمانی وارد عراق می‌شود، با این حال مسئولان وزارت خارجه و هیئت حج عراق را مسئول روشن شدن ابهامات این پرونده می‌دانند.

این در حالی است که “ریاض غالی الساعدی” نماینده سابق پارلمان عراق با تاکید بر دست داشتن حکومت سعودی در این حادثه، از دولت عراق و وزارت خارجه این کشور خواست در این زمینه تحقیق کنند.

منبع: تسنیم