به کارگیری بازنشستگان در نیروهای مسلح با مجوز فرمانده کل قوا مجاز است | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:261489
پ

به کارگیری بازنشستگان در نیروهای مسلح با مجوز فرمانده کل قوا مجاز است

نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) ایرادات شورای نگهبان در طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان را با ۲۰۹ رأی موافق، ۳۲ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع از مجموع ۲۶۳ نماینده حاضر در مجلس را رفع کردند.

نمایندگان مجلس در مصوبه ای مقرر کردند که به کارگیری بازنشستگان در نیروهای مسلح با مجوز فرمانده کل قوا مجاز باشد.

به گزارش افق نیوز/ نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) ایرادات شورای نگهبان در طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان را با ۲۰۹ رأی موافق، ۳۲ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع از مجموع ۲۶۳ نماینده حاضر در مجلس را رفع کردند.

بر اساس به کارگیری بازنشستگان در سمت‌های مذکور در بندهای الف، ب و ج ماده ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ۱۳۸۶/۷/۸ مجاز است، همچنین به کارگیری بازنشستگان در نیروهای مسلح با مجوز فرمانده کل قوا مجاز است. به کارگیری بازنشستگان وزارت اطلاعات تا سقف یک درصد از مجموع نیروهای شاغل این وزارتخانه در هر رده مدیریتی صرفا در وزارتخانه مذکور مجاز می باشد. جانبازان بالای ۵۰ درصد، آزادگان بالای ۳ سال اسارت و فرزندان شهدا از شمول این قانون مستثنی می باشند.

بندهای الف، ب و ج ماده ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری شامل رؤسای سه قوه، معاون اول رئیس جمهور، نواب رئیس مجلس شورای اسلامی و اعضا شورای نگهبان، وزرا و نمایندگان مجلس شورای اسلامی و معاونین رئیس جمهور است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

24 − = 18

کلید مقابل را فعال کنید