دعوت «دیمیستورا» از برخی کشورهای غربی و عربی درباره سوریه | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:261528
پ

دعوت «دیمیستورا» از برخی کشورهای غربی و عربی درباره سوریه

نماینده سازمان ملل از برخی کشورهای عربی و غربی برای نشستی درباره سوریه در ۱۴ سپتامبر آینده دعوت به عمل آورد.

دعوت «دیمیستورا» از برخی کشورهای غربی و عربی درباره سوریه

نماینده سازمان ملل از برخی کشورهای عربی و غربی برای نشستی درباره سوریه در ۱۴ سپتامبر آینده دعوت به عمل آورد.

به گزارش افق نیوز به نقل از المنار، استفان دیمیستورا نماینده سازمان ملل در امور سوریه از برخی کشورهای عربی و غربی خواست که در نشست مشورتی درباره سوریه در ژنو در سپتامبر آینده مشارکت کنند.

بر اساس این گزارش؛ الساندرا ولوچی سخنگوی دفتر سازمان ملل در ژنو اعلام کرد که استفان دیمیستورا نماینده سازمان ملل در امور سوریه از برخی کشورها برای نشست پیرامون قانون اساسی سوریه در ۱۴ سپتامبر آینده دعوت کرده است.

وی افزود: کشورهایی که از آنها دعوت به عمل آمده، عبارتند از ؛ مصر، فرانسه، آلمان، اردن، عربستان، انگلیس و آمریکاست که از آنها برای رایزنی های مشترک در ژنو در ۱۴ سپتامبر دعوت شده است. نماینده سازمان ملل در امور سوریه قصد دارد از این فرصت برای پیگیری نشست ۲۵ ژوئن گذشته استفاده کند و موضوع پیشرفت روند سیاسی و از جمله تلاش های سازمان ملل درباره تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه را با نمایندگان این کشورها در میان بگذارد.

قرار است که این در سطح دیپلماتهای عالی رتبه باشد. انتظار می رود که دیمیستورا با نمایندگان کشورهای ضامن آتش بس یعنی روسیه، ایران و ترکیه در روزهای ۱۱ و ۱۲ سپتامبر دیدار کند.

نشست نمایندگان کشورهای ضامن در جولای گذشته پیرامون اجرای سازوکار کمیته قانون اساسی سوریه برگزار شد. در پایان جولای و پس از نشست آستانه ۱۰، دیمیستورا از قصد خود برای برپایی نشست جدید در سپتامبر درباره تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه خبر داد.

منبع
مهر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 60 = 64

کلید مقابل را فعال کنید