مجلس در رابطه با پرسش از رئیس جمهور تعیین تکلیف می‌کند | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:261549
پ

مجلس در رابطه با پرسش از رئیس جمهور تعیین تکلیف می‌کند

مجلس شورای اسلامی در نهایت باید در مورد وضعیت پرسش از رئیس جمهوری تعیین تکلیف کند. اکنون در این باره در قانون ابهام هایی وجود دارد.

مجلس در مورد پرسش از رئیس جمهور تعیین تکلیف می کندبه گزارش افق نیوز/ عباسعلی کدخدایی قائم مقام و سخنگوی شورای نگهبان عصر امروز سه شنبه ۶ شهریورماه در حاشیه کارگاه آموزشی شورای نگهبان برای اصحاب رسانه اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی در نهایت باید در مورد وضعیت پرسش از رئیس جمهوری تعیین تکلیف کند. اکنون در این باره در قانون ابهام هایی وجود دارد.

وی در پاسخ به سوالی درباره تکلیف نهایی سئوال از رئیس جمهوری ادامه داد: در مورد این موضوع در قانون به صورت روشن موردی مطرح نشده همچنین در مورد مصادیق استنکاف هیچ تعریفی بیان نشده است.

سخنگوی شورای نگهبان توضیح داد: مشخص نیست باید تعریف استنکاف از سوی هیات رئیسه انجام شود یا کمیسیون حقوقی، که این موضوع ابهام دارد.

کدخدایی ادامه داد: همچنین مشخص نیست که چه مرجعی در قوه قضائیه باید این پرسش ها را بررسی کند.

وی با یادآوری اینکه آیا مانند بحث عدم کفایت، دیوان عالی باید این موضوع را رسیدگی کند یا مراجع دیگر آن را مورد رسیدگی قرار دهند؟، افزود:سئوال دیگر این است که قوه قضائیه چه مراحلی را در بررسی این طرح پرسش باید پیگیری کند.

کدخدایی گفت: این موارد ابهام هایی است که در آئین نامه وجود دارد و در نهایت مجلس باید این موضوع را تعیین تکلیف کند.

گفتنی است طرح ۵ سوال ۸۲ نماینده، امروز در مجلس شورای اسلامی مطرح شد و نمایندگان مجلس از پاسخ های رئیس جمهوری به ۴ سوال قانع نشدند و تنها پاسخ های روحانی به یک پرسش را قانع کننده دانستند.

طبق آئین نامه داخلی مجلس پرسش از رئیس جمهوری در صورت قانع نشدن نمایندگان می بایست به قوه قضائیه ارجاع شود.

بهروز نعمتی سخنگوی هیات رئیسه در این باره گفت: این موضوع در جلسه هفته آینده هیات رئیسه بررسی می شود و این هیات در مورد ارائه یا عدم ارائه این سوالات، به قوه قضائیه تصمیم گیری می کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 3 =

کلید مقابل را فعال کنید