ناوهای روسیه در مدیترانه صف آرایی می کنند | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:261809
پ

ناوهای روسیه در مدیترانه صف آرایی می کنند

فرمانده نیروی دریایی روسیه اعلام کرد که از فردا (شنبه) رزمایش دریایی بزرگ روسیه برای حمایت از سوریه با ۲۶ ناو و دو زیر دریایی در دریای مدیترانه آغاز می شود و یک هفته بطول می انجامد.

به گزارش افق نیوز/ دریادار «ولادیمیر کورولف» فرمانده نیروی دریایی روسیه امروز جمعه در سخنانی که از شبکه تلویزیونی روسیه ۲۴ پخش می شد، گفت: رزمایش بزرگ دریایی روسیه در دریای مدیترانه از فردا اول سپتامبر (شنبه) آغاز و تا هشتم ماه سپتامبر (۱۷ شهریور) ادامه خواهد داشت.
وی افزود: در این رزمایش ناوهای ناوگان های شمال، دریای بالتیک، دریای خزر و دریای سیاه شرکت دارند.
فرمانده نیروی دریایی روسیه خاطرنشان کرد که در مجموع ۲۶ ناو و دو زیردریایی در این رزمایش شرکت دارند و رزمناو مارشال اوستینوف هدایت ناوها را برعهده خواهد داشت.
در این رزمایش ۳۵ فروند هواپیما و بالگرد نظامی ازجمله بمب افکن های دورپرواز توپولوف-۱۶۰ و شکاری بمب افکن های سوخو-۳۰ شرکت دارند.
روسیه این رزمایش را برای دفاع از سوریه بویژه در شرایط تهدیدهای غرب برای بمباران برگزار می کند.
ناوگروه روسیه در دریای مدیترانه روز پنجشنبه رزمایشی برای مقابله با حمله تروریست ها و خرابکارها برگزار کرد.
شبکه تلویزیونی زویوزدا متعلق به وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: در رزمایش روز پنجشنبه در دریای مدیترانه چند فروند ناو روسیه شرکت داشتند و ناو مارشال اوستینوف هدایت رزمایش را برعهده داشت.
ناوهای شرکت کننده در این رزمایش یک روزه ۱۰ فروند و دو زیردریایی، مقابله با حمله تروریست ها و خرابکاران را تمرین و مطابق برنامه رزمایش، ناوهای روسی با تسلیحات سنگین، اهداف فرضی تروریست ها را گلوله باران کردند. در این رزمایش، حمله چند قایق تروریست ها دفع شد.
به گزارش ایرنا، طی روزهای اخیر و درپی تهدید آمریکا مبنی بر حمله به سوریه، روسیه گروه بندی دریایی خود در ساحل سوریه در مدیترانه را افزایش داده و بسیاری از ناوهای مستقر در این پهنه آبی به موشک های بالدار کالیبر مجهز هستند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 5 = 3

کلید مقابل را فعال کنید