چراغ سبز «نتانیاهو» به «ترامپ» برای اقدام علیه «آنروا» با ارسال نامه‌ محرمانه | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:262160
پ

چراغ سبز «نتانیاهو» به «ترامپ» برای اقدام علیه «آنروا» با ارسال نامه‌ محرمانه

کانال ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی فاش کرد نخست‌وزیر این رژیم حدود دو هفته پیش نامه‌ای محرمانه به رئیس‌جمهور آمریکا داده و اعلام کرده تل‌آویو موافق قطع کمک‌های مالی «آنروا» به فلسطین است.

خبرگزاری فارس: چراغ سبز «نتانیاهو» به «ترامپ» برای اقدام علیه «آنروا» با ارسال نامه‌ محرمانه

به گزارش افق نیوز/ کانال ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم دو هفته پیش نامه ای محرمانه به «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا فرستاده و اعلام کرده است تل‌آویو موضع خود تغییر داده و اکنون قطع کمک مالی به «آنروا» (آژانس امداد و کاریابی ویژه آوارگان فلسطینی در خاور نزدیک) را تأیید می‌کند.

«باراک راوید» تحلیلگر صهیونیست در این گزارش به نقل از چهار کارمند عالیرتبه اسرائیلی اعلام کرد حتی چند هفته پیش هم تل‌آویو با کمک کردن بودجه آنروا مخالف بود زیرا از فروپاشی وضعیت انسانی و تنش امنیتی در نوار غزه هراس داشت اما نتانیاهو تصمیم به تغییر این موضع گرفت و با ارسال نامه‌ای به کاخ سفید قطع کمک‌های مالی به آنروا را تأیید کرد.

رژیم صهیونیستی هفته جاری از قطع کمک‌های مالی آمریکا به آژانس امداد و کاریابی ویژه آوارگان استقبال کرد. در بیانیه صادر شده از دفتر «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی آمده است: این سازمان (آنروا) یکی از مشکلات اصلی بود که نزاع فلسطینی-اسرائیلی را طولانی می‌کرد. تحویل این اموال به منابع دیگر برای استفاده مناسب از آنها در راستای منافع ملت و نه طولانی کردن نزاع، به مثابه دوراندیشی خواهد بود.

آمریکا بامداد  شنبه (۱۰  شهریور) اعلام کرد کمک‌های خود به آژانس امداد و کاریابی ویژه آوارگان فلسطینی در را به صورت کامل قطع می‌کند و این اقدام با واکنش گسترده روبرو شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 2 = 2

کلید مقابل را فعال کنید