پنتاگون برای مواجهه با موشک‌های فراصوت چین و روسیه موشک‌های فضاپایه مستقر می‌کند | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:262388
پ

پنتاگون برای مواجهه با موشک‌های فراصوت چین و روسیه موشک‌های فضاپایه مستقر می‌کند

مقام‌های ارشد پنتاگون از برنامه‌ پیشرفته ساخت و استقرار شبکه‌ای از موشک‌ها و حسگرهای جدید فضا پایه برای مواجه با موج حملات موشکی روسیه و چین خبر دادند.

خبرگزاری فارس:  پنتاگون  برای مواجهه با موشک‌های فراصوت چین و روسیه  موشک‌های فضاپایه مستقر می‌کند

 به گزارش افق نیوز/ پنتاگون درحال بررسی طرح  استقرار موشک‌های فضا پایه و حسگرهای جدید برای مواجهه با تهدیدهای فزاینده حمله‌ موشکی‌های فراصوت چین و روسیه است.

 به نوشته وبگاه «فری بیکن» مقام‌های ارشد پنتاگون گفته‌اند که درصدد ساخت شبکه‌ای شامل ۱۰۰۰ فروند موشک رهگیر مستقر در پرتابگرهای ماهواره و  به ارزش ۲۰ میلیارد دلار هستند.

«مایکل گریفین» معاون بخش تحقیقاتی پنتاگون در توضیح در این باره گفت که تهدیدهای موشکی در حال افزایش هستند و دفاع فضا پایه برای مواجهه با آن‌ها ضروری است.

 این در حالی است که چین ده‌ها آزمایش بر موشک‌های جدید فراصوت که برای حمله به آمریکا طراحی شده، انجام داده و روسیه نیز با همین شیوه  و به سرعت در حال ساخت موشک‌های فرا صوت است.

 گریفین اخیرا در نشستی در کنگره آمریکا گفت: «بدون استفاده از عرصه فضایی نمی‌توانیم در زمینه دفاع موشکی کاری انجام دهیم. خلاصه، امروزه سامانه‌‌هایی نداریم که به ما در سطح جهانی به طور جامع، مداوم و  به موقع  نسبت به آنچه که اتفاق می‌افتد اطلاع رسانی کند.»

این نشریه در خاتمه با  ذکر نقص سامانه‌های دفاع موشکی آمریکا  نوشت: حسگرهای کنونی دفاع موشکی زمینی و دریایی آمریکا برای رهگیری موشک‌های فراصوت که با سرعت بیش از ۷۰۰۰ مایل در ساعت حرکت می‌کنند طراحی نشده‌اند.

منبع
فارس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

79 + = 88

کلید مقابل را فعال کنید