وینفرد شفر به خواسته‌های تاکتیکی اش رسید ؛ استقلال متفاوتی در دیدار با السد می‌بینیم | سایت خبری تحلیلی افق
کد خبر:262919
پ

وینفرد شفر به خواسته‌های تاکتیکی اش رسید ؛ استقلال متفاوتی در دیدار با السد می‌بینیم

چون مربیگری کرده‌ام می‌دانم که یک روز تمرین بیشتر برای مربی چقدر اهمیت دارد چه برسد به دو تا سه روز. وقتی این بازی لغو شد کادر فنی استقلال عملاً ۳ روز فرصت بیشتر پیدا کرد تا تیم را از نظر هماهنگی و نظم تیمی بیشتر کنار هم قرار دهد.

پیشکسوت باشگاه استقلال گفت: ایرانی‌ها دوست ندارند بازنده باشند.

صادق ورمزیار که در حاشیه دیدار تیم‌های استقلال و آکادمی این باشگاه در محل برگزاری مسابقه حضور داشت درباره این دیدار با ما حرف زد.

* بازی چطور بود؟

صادق ورمزیار :مسابقه خوبی بود که فکر می‌کنم برای هر دو طرف نکات مهمی را در بر داشت. جوانانی که روبه‌روی بزرگتر‌ها بازی کردند دوست داشتند خودشان را به شفر نشان بدهند و از این نظر با همه توان‌شان تلاش می‌کردند. از آن طرف هم در تیم بزرگسالان بازیکنان دائم تعویض می‌شدند و سرمربی آلمانی استقلال فرصت داشت آن‌ها را در قالب‌های تاکتیکی متفاوت ببیند.

* شرایط تیم بزرگسالان را چطور ارزیابی کردید؟

صادق ورمزیار :فکر می‌کنم وینفرد شفر به خواسته‌های تاکتیکی اش رسید و چندین روش متفاوت را آزمایش کرد.

* استقلالی که دیدید می‌تواند در دوحه السد را شکست بدهد؟

صادق ورمزیار :هر اتفاقی در فوتبال ممکن است. بار‌ها در دنیای فوتبال شاهد تغییر نتایج این‌چنینی بوده‌ایم. یکی در خانه اش دو تا خورده و در بازی برگشت سه تا می‌زند و برنده می‌شود. یکی دیگر برعکس است و در خانه اش گل خورده و در نهایت بازی را می‌برد. فوتبال ورزش جذابی است دقیقاً به همین دلیل که نتیجه اش را نمی‌توانید پیش‌بینی کنید. احتمالات زیاد است ولی نتیجه دقیق را پیش‌بینی کردن تقریباً خیلی دشوار است.

* چه شد استقلال در تهران باخت؟

صادق ورمزیار :به دلیل از دست رفتن تمرکز تیمی بود وگرنه استقلال نه از نظر نفری و نه از نظر کار تیمی چیزی از السد کم نداشت. فقط با از دست رفتن تمرکز و نظم تیمی، السد بود که گردش توپ را در اختیار گرفت و از آن به بعد بازیکنان استقلال دائم دنبال توپ می‌دویدند.

* لغو بازی نفت مسجدسلیمان به سود استقلال شد؟

صادق ورمزیار :دقیقاً! جای تعجب داشت اگر لغو نمی‌شد. استقلال به عنوان تیمی که بیشترین ملی‌پوش را در تیم ملی داشت و همه آن‌ها را هم به تاشکند بردند نمی‌توانست بدون آن‌ها راهی مسجدسلیمان شده و بعد دوباره برگردد و به دوحه برود. این کار خیلی خوبی بود که سازمان لیگ انجامش داد.

* این فرصت چه کمکی به شفر می‌کند؟

صادق ورمزیار :چون مربیگری کرده‌ام می‌دانم که یک روز تمرین بیشتر برای مربی چقدر اهمیت دارد چه برسد به دو تا سه روز. وقتی این بازی لغو شد کادر فنی استقلال عملاً ۳ روز فرصت بیشتر پیدا کرد تا تیم را از نظر هماهنگی و نظم تیمی بیشتر کنار هم قرار دهد. الحاجی گرو و نیومایر در این مدت با تمرینات بدنی و تاکتیکی خود را به سطح سایر نفرات تیم نزدیک کردند و حتم دارم در بازی برگشت کمک شایان توجهی به استقلال خواهند کرد.

* پس به بازی خوب استقلال امیدوار هستید؟

صادق ورمزیار :البته! هرچه باشد استقلال یک تیم ایرانی است و ایرانی‌ها در مسابقه و رقابت هرگز دوست ندارند بازنده باشند. چه برسد روبه‌روی تیم‌های عربی که کری قدیمی با آن‌ها داریم. استقلال متفاوتی در دیدار با السد می‌بینیم که ان‌شاءا… در نهایت به نیمه‌نهایی هم صعود می‌کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 2 = 6

کلید مقابل را فعال کنید