به گزارش افق نیوز/در تاریخ فوتبال ایران و پس از حضور کارلوس کی روش در تیم ملی، بازیکنان دورگه زیادی به جمع ملی پوشان اضافه شدند و برخی از آنها مانند رضا قوچان‌ نژاد، اشکان دژاگه، مهرداد بیت‌ آشور و … عملکرد مناسبی داشتند و برخی دیگر پس از حضور کوتاه دیگر رنگ تیم ملی را هم ندیدند.

جدید ترین شکار کی روش کیست؟/ مهاجم آلمانی و شاغل درلالیگا جایگزین سردار و گوچی!//

جدیدترین بازیکن دورگه ایرانی حال حاضر جهان فوتبال، دنیس اکرات ۲۱ ساله است. او متولد ۹ ژانویه ۱۹۹۷ در بن آلماناست و سابقه بازی در تیم های کلن و بورسیا مونشن گلادباخ را دارد و در سال ۲۰۱۷ به اسپانیا رفت و به تیم دوم سلتاویگو پیوست. او در ۳ بازی این تیم در لالیگا فرصت حضور چندانی پیدا نکرد و در دقایق پایانی بازی با اسپانیول جایگزین مکسی گومز ارگوئه ای شد.

این بازیکن یک متر و ۸۲ سانتی متر قد دارد و برای تیم ملی زیر ۱۹ سال آلمان یک بازی انجام داده است اما طبق قوانین فدراسیون جهانی فوتبال ( فیفا ) او برای تیم بزرگسالان کشوری بازی نکرده و در صورت تمایل می تواند به تیم ملی ایران بپیوندد.

دنیس از پدر و مادر ایرانی – آلمانی است.

آمار او در تیم دوم سلتاویگو جالب است و در ۳۶ بازی موفق به زدن ۸ گل زده است و این موضوع سبب شد تا آنتونیو ریکاردو محمد ماتیجویچ آرژانتینی، سرمربی سلتا او را به تیم نخست بیاورد و دقایقی از او استفاده کند.

جدید ترین شکار کی روش کیست؟/ مهاجم آلمانی و شاغل درلالیگا جایگزین سردار و گوچی!//

کی روش پس از خداحافظی سردار آزمون و رضا قوچان نژاد، می تواند از دنیس اکرات ۲۱ ساله استفاده کند. در حال حاضر برای برگزاری بازی دوستانه با ازبکستان تیم ملی مهدی طارمی – کریم انصاری فرد و سامان قدوس را به عنوان مهاجم در اختیار دارد.

دیدار ایران و ازبکستان، امشب از ساعت ۱۹:۳۰  سه شنبه ۲۰ شهریور در ورزشگاه بنیادکار ازبکستان برگزار می‌شود.