کد خبر:176893
پ

مدیرکل تئاتر کشور: تئاتر ایران به خاطر «خورشید کاروان» به خود می‌بالد

مدیرکل تئاتر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تئاتر ایران به خاطر اجرای ۲۵ ساله نمایش «خورشید کاروان» به خود می‌بالد.

به گزارش افق ، مهدی شفیعی مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که برای دهمین بار در طول سالیان متمادی اجرا به تماشای نمایش «خورشید کاروان»  نشسته بود، اجرای نمایش‌هایی که در سوگواری‌های مردم شریک هستند را بسیار خوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: اینکه پس از ۲۵ سال هنوز خورشید کاروان مخاطب خودش را دارد نمایانگر این موضوع  است که این اثر فقط تئاتر نیست، فقط روایتگر نیست، بلکه یک اتفاق را ایجاد کرده است.
وی با اشاره به انتظار هرساله تماشاگر برای اجرای نمایش «خورشید کاروان» و شرکت در سوگواره اباعبدالله(ع) خاطرنشان کرد: این نمایش تعریف جدیدی از تعزیه هست و بعد از وقوع انقلاب اسلامی  یکی از نمونه‌های موفق از نمایش‌هایی هست که به روی صحنه رفته است.
مدیرکل هنرهای نمایشی با بیان اینکه خورشید کاروان توانسته جایگاه ویژه‌ای را در نمایش مذهبی کشور کسب نماید اظهار داشت: تئاتر کشور بر خود می‌بالد که نمایشنامه خورشید کاروان پس از ۲۵ سال هنوز بر روی صحنه می‌رود و هدف استقبال مخاطبان خود است.
وی با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های تئاتر دینی برای ارتباط با مردم تصریح کرد: اولویت سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران در حوزه نمایش، حمایت از تولیداتی است که علاوه بر حفظ کیفیت و جذب مخاطب، دارای مضامینی متعهدانه و دینی باشند

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری