کد خبر:201741
پ

السیسی: اهمیت جنگ با تروریسم کمتر از جنگ «یوم کیپور» نیست

رئیس جمهور مصر در آستانه سال‌روز جنگ اعراب و اسرائیل در ۶ اکتبر سال ۱۹۷۳ تأکید کرد که اهمیت مبارزه این کشور با تروریسم کمتر از جنگ ۶ اکتبر نیست.

خبرگزاری فارس: السیسی: اهمیت جنگ با تروریسم کمتر از جنگ «یوم کیپور» نیست

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور مصر در آستانه سالروز ۶ اکتبر اعلام کرد اهمیت جنگی که امروز مصر با تروریسم دارد از جنگ ۶ اکتبر کمتر نیست.

خبرگزاری «اونا»، گزارش داد السیسی طی سخنرانی در مراسمی که به این مناسبت با نمایشی از رژه نیروهای ارتش این کشور همراه شده بود تأکید کرد که رابطه ارتش و مردم مصر کلید پیروزی این کشور است.

وی همچنین به مردم و ارتش مصر فرا رسیدن ۴۳ سال جنگ اکتبر را تبریک گفت و تأکید کرد که باید مصری‌ها امروز از  ایثار آن روزهای ارتشیان درس بگیرند.

جنگ یوم کیپور یا جنگ اعراب و اسرائیل ۱۹۷۳ جنگی بود که از ۶ تا ۲۵ اکتبر ۱۹۷۳ میان سوریه و مصر و اسرائیل اتفاق افتاد.

این جنگ با حمله غافلگیرانه مصر و سوریه علیه مواضع نیروهای رژیم صهیونیستی در شرق کانال سوئز و ارتفاعات جولان، مناطقی که ۶ سال قبل در جنگ ۶ روزه به اشغال اسرائیل درآمده بود، آغاز شد.

نتیجه این جنگ آتش‌بس مطابق قطعنامه ۳۳۸ شورای امنیت سازمان ملل متحد بود و می‌توان معاهده کمپ دیوید در سال ۱۹۷۸ را نیز یکی از نتایج به دست آمده از این جنگ دانست.

در سال ۱۹۷۸ اسرائیل بر اساس پیمان کمپ دیوید صحرای سینا را به مصر بازگرداند و تل‌آویو از سوی مصر که پیش از آن اصلی‌ترین دشمن این رژیم بود، به رسمیت شناخته شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری