کد خبر:204201
پ

آیت الله بهجت: چه می‌شد اگر همه به یک رساله عمل می‌کردند!

مرحوم حضرت آیت الله العظمی بهجت می فرمود: چه طور می‌شد اگر تمام مسلمانان به یک رساله عمل می‌کردند؛ ولی بزرگان عامه به پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) به وحی و خداوند که صاحب صوت بود، نسبت هذیان دادند.

آیت الله بهجت

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مرحوم حضرت آیت الله العظمی بهجت می فرمود:  چه طور می‌شد اگر تمام مسلمانان به یک رساله عمل می‌کردند؛ ولی بزرگان عامه به پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) که ضبط صوت وحی بود، گفتند:
ان الرجل لیهجر
قطعاً این مرد هذیان می‌گوید!
در حقیقت به وحی و خداوند که صاحب صوت بود، نسبت هذیان دادند.
امام صادق (علیه السلام) در روایتی به بعضی از اصحاب خود فرمود: اگر خوف آن را نداشتیم که در دست دشمنان قرار گیرد، کتابی به شما شیعیان می‌دادم که با وجود آن به هیچ چیز نیاز نداشته باشید، و آن کتاب شما را از هر چیز دیگر مستغنی و بی نیاز می کرد.
یعنی نه تنها نیاز شما را در فروع، بلکه در همه چیز بر طرف می‌کرد.
«فینبغی الاحتیاط و التوقف فی فتن آخر الزمان التی هی کقطع اللیل المظلم، حتی یظهر الطریق الحق. و الاحتیاط مقدور لکل احد، و هو عمده السلاح لاهل الیمان، و الناجی هو الثابت فی الایمان، الداعی بتعجیل الفرج، الملازم للاعتقاد بجمیع المعتقدات الحقه.»
پس در فتنه های آخر الزمان که مانند پاره‌های شب تاریک هستند، شایسته است احتیاط و توقف نمودن تا راه حق روشن گردد. و همگان توان احتیاط را دارند، و آن عمده سلاح اهل ایمان است، و تنها کسی (در این فتنه‌ها) نجات می‌یابد که در ایمان خود استوار بوده و برای تعجیل فرج دعا کند و در اعتقاد به تمام عقاید حقه ملتزم و استوار باشد.
کتاب در محضر حضرت آیت ا…. العظمی بهجت – ص ۱۴۴
محمد حسین رخشاد

کلیدواژه : محمد حسین رخشاد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری