کد خبر:218713
پ

لبنان دومین میزبان اجلاس شهرداران/ مشهد دبیرخانه دائمی شد

نخستین اجلاس شهرداران جهان اسلام مشهد به عنوان دبیرخانه دائمی این اجلاس و لبنان به عنوان میزبان دومین اجلاس شهرداران جهان اسلام در دو سال آینده مشخص شد.

 

خبرگزاری فارس: لبنان دومین میزبان اجلاس شهرداران/ مشهد دبیرخانه دائمی شد

افق نیوز/نخستین اجلاس شهرداران جهان اسلام در مشهد در حالی پایان یافت که در بیانیه انتهایی این نشست مشهد به عنوان دبیرخانه دائمی این اجلاس و لبنان به عنوان میزبان دومین اجلاس شهرداران جهان اسلام در دو سال آینده مشخص شد.

در این بیانیه آمده است:

اعضای حاضر در این نشست ضمن معرفی اسلام به عنوان حامی عشق و صلح، برائت خود را از تروریسم اعلام می‌کند و ضمن محکوم کردن اقدامات تروریستی طی سال‌های اخیر که منجر به تخریب بخش عمده‌ای از شهرهای اسلامی گردیده، ضمن توجه جدی نسبت به بازسازی و احیای شهرهای تخریب شده به عنوان  بخش هویت و فرهنگ جهان اسلام را مورد تاکید قرار داده و رفع مظلومیت از جوامع مسلمانان با تقویت تعاملات و حمایت از یکدیگر را خواستار شدند.

نمایندگان در نشست موارد ذیل را که از جمله مشترکات ضروری مدیریت شهرهای اسلامی است مورد تاکید قرار داده و امیدواری خود را نسبت به پیگیری آن از طریق سازوکارهای مورد تفاهم و تعامل با سازمان‌های مشابه ذیل oic ابراز داشتند:

اول توجه به معماری و شهرسازی اسلامی در ساخت و سازهای شهری

توجه به فضای کالبدی شهری با تاثیر ویژه ای که بر معنویت، شادی و رفاه شهروندان در شهر دارد

توجه به درآمدهای پایدار شهری با نگاه ویژه به عدالت محوری و عدم تحمیل بار اضافی بر شهروندان در هزینه های شهرنشینی

توجه به تعاملات شهری در جهت تبادل اطلاعات، تجارب، فن‌آوری ها و دانش مدیریت شهری به منظور تقویت شبکه شهرهای اسلامی

همچنین در این اجلاس توافق شد تا نشست های کارشناسی برای تعریف و تبیین الزامات تشکیل شبکه همکاری شهرهای اسلامی با مشارکت شهرهای حاضر به صورت داوطلبانه برگزار گردد.

علاوه بر آن، شهر مشهد به عنوان دبیرخانه هماهنگی این نشست ها معرفی گردید و مقرر شد در فاصله دو سال از نشست مشهد، شهر قبیری لبنان به عنوان دومین میزبان اجلاس شهرداران جهان اسلام مشخص گردید.

فارس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری