کد خبر:219381
پ

در جلسه عزل میرزاده چه گذشت؟

علیرغم خروج وزرای علوم و بهداشت از جلسه هیئت امنا در اعتراض به بحث عزل میرزاده، جلسه با حضور ۵ نفر ادامه یافته و سه تصمیم برای دانشگاه آزاد اتخاذ می‌شود.

حمید میرزاده

افق نیوز در جلسه فوق‌العاده هیئت امنای دانشگاه آزاد که یکشنبه ۳ اردیبهشت برگزار شد، حمید میرزاده از ریاست این دانشگاه برکنار و علی‌محمد نوریان به عنوان سرپرست موقت این دانشگاه منصوب شد.

این جلسه فوق‌العاده بر اساس تبصره یک ماده ۱۱ دانشگاه آزاد و به درخواست چهار نفر از اعضای هیئت تشکیل شد. بر اساس ماده ۱۱ اساسنامه دانشگاه آزاد “هیئت امناء حداقل هر دو ماه یکبار به دعوت رئیس هیئت تشکیل جلسه می‌دهد. جلسات با حضور اکثریت کل اعضاء رسمیت می‌یابد و تصمیمات با اکثریت آراء اعضای حاضر در جلسه معتبر خواهد بود.” با این وجود تبصره یک همین ماده ۱۱ تاکید می‌کند که “در صورت لزوم به پیشنهاد رئیس دانشگاه یا نمایندگان وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و یا ۳ نفر از اعضاء، جلسه فوق‌العاده هیئت امناء تشکیل می‌گردد.”

جلسه یکشنبه ۳ اردیبهشت ابتدا با حضور ۹ نفر از اعضا تشکیل و درباره موضوع رئیس دانشگاه آزاد و مسائل مربوط به مدیریت این دانشگاه بحث و بررسی صورت می‌گیرد؛ با این حال وزرای علوم و بهداشت که اعضای حقوقی هیئت امنا هستند برای شرکت در جلسه هیئت دولت از جلسه خارج می‌شوند.  همچنین پس از مطرح شدن موضوع عزل حمید میرزاده، دو نفر دیگر از اعضا که یکی از آنها خود میرزاده بوده است، جلسه را به اعتراض ترک می‌کنند، با این حال با توجه به حضور اکثریت اعضای هیئت امنا، یعنی ۵ نفر، همچنان جلسه دارای حدنصاب بوده و به همین دلیل ادامه می‌یابد.

در ادامه جلسه، هیئت‌امنای دانشگاه آزاد سه تصمیم را اخذ و آن را تصویب می‌کنند؛ اولین تصمیم عزل حمید میرزاده و تصمیم دوم تایید سرپرستی علی‌محمد نوریان بوده است که اعضای جلسه به آن رای مثبت می‌دهند. اعضا همچنین در ادامه مصوب می‌کنند که موسسه حسابرسی مفید راهبر مامور بررسی دقیق حسابهای مالی دانشگاه آزاد شود.

منبع: تسنیم
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری