کد خبر:223148
پ

اعضای هیأت رئیسه جدید کمیسیون‌های مجلس در دومین سال فعالیت مشخص شدند+اسامی

انتخابات هیأت رئیسه جدید ۱۳ کمیسیون تخصصی مجلس برای دومین سال فعالیت مجلس دهم برگزار شد.

 

خبرگزاری فارس: اعضای هیأت رئیسه جدید کمیسیون‌های مجلس در دومین سال فعالیت مشخص شدند+اسامی

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، انتخابات هیأت رئیسه جدید ۱۳ کمیسیون تخصصی مجلس شورای اسلامی برای دومین سال فعالیت مجلس دهم از هفته گذشته تاکنون برگزار شده است.

لیست اعضای هیأت رئیسه جدید کمیسیون‌های تخصصی پارلمان به شرح ذیل است:

*کمیسیون آموزش و تحقیقات

رئیس: محمدمهدی زاهدی

نایب رئیس اول: داوود محمدی

نایب رئیس دوم: قاسم احمدی‌لاشکی

سخنگو: سیدحمایت میرزاده

دبیر اول: فریده اولادقباد

دبیر دوم: علیرضا سلیمی

*کمیسیون اجتماعی

رئیس: عبدالرضا عزیزی

نایب رئیس اول: مسعود رضایی

نایب رئیس دوم: محمدرضا بادامچی

سخنگو: زهرا ساعی

دبیر اول: روح‌الله بابایی‌صالح

دبیر دوم: ناهید تاج‌الدین

*کمیسیون اقتصادی

رئیس: محمدرضا پورابراهیمی

نایب رئیس اول: علی‌اکبر کریمی

نایب رئیس دوم: سیدفرید موسوی

سخنگو: رحیم زارع

دبیر اول: حسن حسینی‌شاهرودی

دبیر دوم: صفرعلی اسماعیلی

*کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی

رئیس: علاءالدین بروجردی

نایب رئیس اول: کمال دهقانی‌فیروزآبادی

نایب رئیس دوم: محمدمهدی برومندی

سخنگو: سیدحسین نقوی

دبیر اول: محمدجواد جمالی‌نوبندگانی

دبیر دوم: محمدابراهیم رضایی

*کمیسیون انرژی

رئیس: فریدون حسنوند

نایب رئیس اول: هدایت‌اله خادمی

نایب رئیس دوم: علی ادیانی

سخنگو: اسداله قره‌خانی

دبیر اول: قاسم ساعدی

دبیر دوم: کوروش کرم‌پور

*کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات

رئیس: غلامرضا تاجگردون

نایب رئیس اول: جهانبخش محبی‌نیا

نایب رئیس دوم: هادی قوامی

سخنگو: محمدمهدی مفتح

دبیر اول: علی کاظمی

دبیر دوم: محسن بیگلری

*کمیسیون بهداشت و درمان

رئیس: علی نوبخت‌حقیقی

نایب رئیس اول: محمدحسین قربانی

نایب رئیس دوم: همایون یوسفی

سخنگو: احمد همتی

دبیر اول: عباسعلی پوربافرانی

دبیر دوم: یعقوب شیویاری

*کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور

رئیس: محمدجواد کولیوند

نایب رئیس اول: سیدحمیدرضا کاظمی

نایب رئیس دوم: امیر خجسته

سخنگو: اصغر سلیمی

دبیر اول: احمد علیرضا‌بیگی

دبیر دوم: سهراب گیلانی

*کمیسیون فرهنگی

رئیس: جمشید جعفرپور

نایب رئیس اول: اصغر مسعودی

نایب رئیس دوم: نصرالله پژمان‌فر

سخنگو: احد آزادی‌خواه

دبیر اول: سیده‌فاطمه ذوالقدر

دبیر دوم: علیرضا ابراهیمی

*کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی

رئیس: علی اکبری

نایب رئیس اول: رضا کریمی

نایب رئیس دوم: علی بختیاری

سخنگو: علی‌محمد شاعری

دبیر اول: جلال محمودزاده

دبیر دوم: نظر افضلی

*کمیسیون حقوقی و قضایی

رئیس: اللهیار ملکشاهی

نایب رئیس اول: حسین رضازاده

نایب رئیس دوم: محمد کاظمی

سخنگو: حسن نوروزی

دبیر اول: جلیل رحیمی‌جهان‌آبادی

دبیر دوم: یحیی کمالی‌پور

*کمیسیون صنایع و معادن

رئیس: عزیز اکبریان

نایب رئیس اول: رضا علیزاده

نایب رئیس دوم: فریدون احمدی

سخنگو: سعید باستانی

دبیر اول: رامین نورقلی‌پور

دبیر دوم: سیدجواد حسینی‌کیا

*کمیسیون عمران

رئیس: محمدرضا رضایی‌کوچی

نایب رئیس اول: قلی‌الله قلی‌زاده

نایب رئیس دوم: مجید کیان‌پور

سخنگو: صدیف بدری

دبیر اول: شادمهر کاظم‌زاده

دبیر دوم: حسین نیازآذری

*کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی

رئیس: عزت‌الله یوسفیان‌ملا

نایب رئیس اول: مهرداد لاهوتی

نایب رئیس دوم: عباس پاپی‌زاده

سخنگو: شهباز حسن‌پوربیگلری

دبیر اول: محمد عزیزی

دبیر دوم: علی اکبری

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


5 * سه =

کلید مقابل را فعال کنید