کد خبر:225732
پ

بی توجهی به هشدار ناجیان غریق در ساحل بابلسر قربانی گرفت

جوان ۲۱ ساله مشهدی عصر امروز یکشنبه به دنبال بی توجهی به هشدار ناجیان غریق مبنی بر طوفانی بودن دریا و خودداری از شنا ، در محدوده ساحلی بابلسر غرق شد.
در دریای خزر و در محدوده ساحل بابلسر غرق شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، این جوان که به همراه پدر ، مادر و خواهرش در حد فاصل پارکنیگ سه و چهار شهر بابلسر و در هوای طوفانی مشغل شنا بود ، غرق شد.
دبیر کمیته پیشگیری از تلفات انسانی در نقاط حادثه خیز سواحل دریای خزر در بابلسر در این باره به خبرنگار ما گفت : عصر امروز جوان ۲۱ ساله مشهدی به نام محمد نیکنام نوروزی که به همراه پدر، مادر و خواهر خود در دریای طوفانی مشغول شنا بود، غرق شد.
علی روستایی آهنگر افزود : نجاتگران پس از بیرون کشیدن این جوان از آب دریا به مدت حدود نیم ساعت عملیات احیاء قلبی و ریوی بر روی وی انجام دادند که نتیجه بخش نبوده و اقدامات انجام شده در بیمارستان هم بی نتیجه ماند.
وی گفت : این حادثه در حالی رخ داد که این خانواده به هشدارهای ناجیان غریق در خصوص طوفانی بودن دریا توجهی نکردند.
روستایی افزود : از زمان آغاز طرح سالم سازی دریا این فرد سومین غریق در سواحل بابلسر است .
طرح سالمسازی دریا با هدف حفاظت از امنیت شناگران و استقرار ناجیان غریق در بیش از ۹۰ نقطه از سواحل مازندرانی دریای خزر از اول خرداد ماه امسال به اجرا گذاشته شد.
امسال بر اساس اعلام دبیر ستاد ساماندهی دریای خزر در مازندران ، ۳۵۰ نقطه حادثه خیر در سواحل مازندرانی دریای خزر برای جلوگیری از شنا با تابلوی ‘ شنا ممنوع ‘ نشانه گذاری شده است .
پارسال ۷۹ نفر در سواحل دریای خزر در مازندران جان خود را از دست دادند که افزون بر ۹۵ درصد آنان مسافران تابستانی بودند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری