کد خبر:226590
پ

شهردار آینده باید با شورا میثاق‌نامه امضاء کند/تهیه پیش نویس میثاق نامه

منتخب پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران گفت: شهردار آینده تهران باید با اعضای شورا میثاق‌نامه‌ای را امضاء کند و اعضای شورا نیز به شهردار و کابینه‌اش رأی می‌دهند.

 

خبرگزاری فارس: شهردار آینده باید با شورا میثاق‌نامه امضاء کند/تهیه پیش نویس میثاق نامه

زهرا نژاد بهرام در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس، درباره انتخاب شهردار آینده تهران اظهارداشت: شهردار آینده با شورای شهر که منتخب مردم شهر هستند میثاق‌نامه‌ای را امضاء می‌کند که براساس آن در ادامه شورا تعاملاتی داشته باشد.

وی ادامه داد: در روز چهارشنبه ۷ نفر توسط اعضای شورای شهر تهران به عنوان گزینه‌های شهرداری تهران انتخاب می‌شوند و نهایتاً از این تعداد ۲ نفر با رأی اعضاء گزینه‌های نهایی شهردار تهران هستند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: پیش‌نویس میثاق‌نامه شورا با شهردار تهران تهیه شده است و شهردار باید این میثاق‌نامه را امضاء کند.

نژادبهرام افزود: اعضای شورای پنجم شهر تهران به شهردار و کابینه‌اش رأی نهایی را خواهند داد.

وی یادآور شد: پیش‌نویس شورا نیز بیشتر در راستای تعاملات و نظارت شورا بر عملکرد شهرداری است.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا محسن هاشمی نیز جزء گزینه‌های شهرداری است، گفت: آقای هاشمی جزء افرادی بود که در شورای پنجم مصوبه‌ای امضاء کرد مبنی بر اینکه اعضای شورا به هیچ وجه مگر اینکه در شرایط خاص از عضویت در شورای پنجم استعفا ندهد و هر ۲۱ نفر نیز این مصوبه را امضاء کردند پس قطعاً آقای هاشمی جزء گزینه‌های شهرداری تهران نیست.

وی درباره اینکه آیا از جناح‌های سیاسی برای انتخاب شهردار فشارهایی وارد می‌شود، گفت: خدا را شاهد می‌گیرم که هیچگونه فشاری چه از سوی جریان‌های همسو و چه از سوی دیگر جناح‌های سیاسی وجود ندارد و منتخبین پنجمین دوره شورای شهر تهران براساس ویژگی‌های تعریف شده نسبت به انتخاب شهردار اقدام خواهند کرد.

کلیدواژه : زهرا نژاد بهرام
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری