کد خبر:240843
پ

افراد دارای تریبون به ناآرامی‌ها دامن نزنند/ سیاسیون از این فضا برای تخریب دولت سوءاستفاده نکنند

افراد و جریانات مختلف سیاسی نباید از این مشکلات در جهت سوء استفاده سیاسی بهره ببرند چرا که این امر به ضرر همه و نظام انقلاب خواهد بود. اکنون شرایطی نیست که افراد برای رسیدن به مقاصد شخصی و سیاسی خود در آسیب زدن به وحدت ملی نقش داشته باشند.

افراد دارای تریبون به ناآرامی‌ها دامن نزنند/ سیاسیون از این فضا برای تخریب دولت سوءاستفاده نکنند/مسئولان مشکلات اقتصادی مردم را سریع رفع کنند

امام جمعه اراک با انتقاد از برخی سیاسیون که از این فضا در تخریب دولت استفاده می‌کنند، اظهار کرد:‌ افراد و جریانات مختلف سیاسی نباید از این مشکلات در جهت سوء استفاده سیاسی بهره ببرند چرا که این امر به ضرر همه و نظام انقلاب خواهد بود. اکنون شرایطی نیست که افراد برای رسیدن به مقاصد شخصی و سیاسی خود در آسیب زدن به وحدت ملی نقش داشته باشند.

آیت الله قربانعلی دری نجف‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در مورد اتفاقات اخیر در بعضی از کلان شهرها از جمله اراک گفت: ما باید به هر کیفیت این انقلاب عظیم اسلامی را که برای آن خون بسیاری از شهدا ریخته شده است حفظ کنیم و با مجاهدت ، مردم داری و تلاش مضاعف در جهت تحقق اهداف نظام گام برداریم.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه باید دست به دست دهیم تا مشکلات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی را حل کنیم، اظهار کرد: هیچ ملتی بدون مجاهدت موفق نبوده و نخواهد بود از این رو باید دست به دست هم دهیم تا همچون گذشته که هیمنه صدام و آمریکا را فرو ریختیم این بار نیز نقشه دشمنان نظام و اسلام را نقش بر آب کنیم و با وحدت‌کلمه و همدلی باید برای رفع مشکلات تلاش مضاعف کنیم.

امام جمعه اراک اعتراض و پیگیری مطالبات از مسیرهای قانونی را حق مردم دانست و گفت: مردم باید هوشیار باشند تا در مسیر پیگیری مطالبات خود ابزار دست دشمنان نشوند. قطعا می‌توان از راه‌های صحیح و قانونی مطالبات به حق را پیگیری کرد. در سال ۸۸ نیز عده‌ای به جای اینکه خواسته خود را از مسیر قانون پیگیری کنند، برخلاف قانون به دنبال اردوکشی خیابانی و برهم زدن نظم امنیت کشور بودند که آن فتنه رخ داد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید براینکه قطعا افراد دل بسته به نظام و انقلاب دست به تخریب اموال عمومی و امکان دولتی نمی‌زنند، تصریح کرد: اگر کسی خواسته‌ای دارد باید از طریق قانونی آن را پیگیری کند نه اینکه به مسجد، حسینیه و اماکن دولتی حمله کند. این اقدام ظلم بزرگی است و ابزار دشمن قرار گرفتن و آب به آسیاب دشمن ریختن است .

دری نجف‌آبادی به مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم اشاره کرد و گفت:‌ دولت، مجلس و سایر مسئولان باید در حوزه‌های ضمن برنامه‌ریزی دقیق، در جهت رفع هرچه سریعتر مشکلات اقتصادی و اجتماعی جامعه برآیند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی از مسئولان و افراد دارای تریبون خواست مراقب باشند تا خدای نکرده سخنانی برخلاف امنیت کشور و دامن زدن به این ناآرامی‌ها بر زبان نیاورند و گفت: همه باید دست به دست هم دهیم تا برای رفع مشکلاتی که کشور دچار آن شده تلاش کنیم و در جهت مبارزه با هرگونه فساد گام برداریم.

امام جمعه اراک با انتقاد از برخی سیاسیون که از این فضا در تخریب دولت استفاده می‌کنند، اظهار کرد:‌ افراد و جریانات مختلف سیاسی نباید از این مشکلات در جهت سوء استفاده سیاسی بهره ببرند چرا که این امر به ضرر همه و نظام انقلاب خواهد بود. اکنون شرایطی نیست که افراد برای رسیدن به مقاصد شخصی و سیاسی خود در آسیب زدن به وحدت ملی نقش داشته باشند. اکنون اصل نظام و خون شهدا مطرح است و باید مراقب بود که فرصت سوء استفاده برای دشمنان به وجود نیاوریم و هر کاری که خدشه به صلابت، عزت و اقتدار نظام و کشور بزند از جانب هر کسی محکوم است.

وی در پایان گفت:‌ از مردم اراک خواهش می‌کنم با آرامش و صلابت طبق قانون و منطق خواسته‌های خود را پیگیری کنند. برخی عناصر داخلی و خارجی مترصد ضربه زدن به نظام هستند و برخی افراد نیز فریب این گروه‌ها و جریانات منافق را می‌خورند از این رو باید مراقب بود تا تحت تاثیر دشمنان قرار نگیریم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری