کد خبر:32839
پ

تقدیر از ۲۴ معلم نمونه کشوری از سوي رئیس‌جمهور

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی از تقدیر ۲۴ معلم نمونه اين استان همزمان با هفته معلم از سوي رئیس‌ جمهور خبر داد.

به گزارش افق، محمدتقی فخریان در نشست خبری تشریح برنامه‌های هفته معلم و ستاد ثبت‌ نام استان با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران اظهارداشت: امسال در هفته بزرگداشت مقام معلم ادارات کل و مدارس و همچنین سازمان آموزش وپرورش نزديك به ۱۲۷برنامه را در استان برگزار خواهند كرد.
وی در ادامه به آمار معلمان نمونه سطح استان اشاره کرد و افزود: در مناطق آموزش‌و پرورش تعداد يكهزار و ۵۳۹ معلم نمونه انتخاب شده‌اند که از این ميان ۲۲۱ نفر به سطح استان راه پیدا کرده‌اند و ۲۴ نفر نيز به سطح کشور راه يافته‌اند.
فخریان در ادامه مطلب فوق اضافه کرد: در روز ۱۱اردیبهشت نیز تعداد ۱۸۵ معلم از استان برای دیدار با مقام معظم رهبری و رئیس‌جمهور به تهران اعزام خواهند شد.
وی تصریح کرد: برابر با دستور استاندار تمام مدیران کل در هفته معلم باید حداقل دو ساعت در کلاس درس حضور داشته باشند و تدریس كنند. در سال گذشته ۲۹۸ مدیر در کلاس درس حضور داشتند که برنامه تدریس آن‌ها ضبط شد.
آغاز فعالیت ستاد ثبت‌ نام مدارس از اول اردیبهشت
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی در ادامه این نشست از آغاز فعالیت ستاد ثبت‌ نام مدارس خراسان رضوی از ابتدای اردیبهشت خبر داد و گفت: برای اجرای نظام ۶-۳-۳ نیازمند دریافت اطلاعات و آمار هستیم تا فضای مورد نیاز اجرای این طرح را در استان تشخیص بدهیم.وی گفت: برای اینکه بدانیم به چه تعداد کلاس درس و چه تعداد معلم نیازمند هستیم، کار ستاد ثبت‌ نام یک ماه زودتر آغاز شده است.
وي افزود: ثبت‌ نام در پایه اول ابتدایی از اول اردیبهشت تا پایان اين ماه، پایه دوم تا ششم از اول خرداد تا پایان اين ماه و سایر پایه‌ها از اول خرداد تا پایان تیرماه به صورت مشروط انجام خواهد شد.
وي در ادامه به هوشمندسازی مدارس اشاره داشت و افزود: از آنجا كه اعتبارات سال ۹۰ کمبودي ۳۰درصدی داشت، نحوه هوشمندسازی مدارس با مشکل روبه‌رو شد.
وي در پاسخ به این سؤال که آیا در سال ۹۱ آموزش و پرورش معلم جدید استخدام خواهد کرد یا خیر، گفت: در سال ۹۱ جز استخدام برای مناطق روستایی، هیچ استخدامی دیگری نداریم.
وی اضافه کرد: تعدادی مربی قرآن نیز برای سال تحصیلی جدید ثبت‌ نام کرده‌اند که با انجام مصاحبه انتخاب خواهند شد.
مديركل آموزش و پرورش خراسان رضوي در ادامه به ثبت‌ نام در مدارس دولتی و غیردولتی اشاره کرد و افزود: در مدارس دولتی مدیر مدرسه به هیچ عنوان حق گرفتن شهريه و وجه اضافی از والدین را ندارد و فقط باید وجه بیمه و كتاب‌هاي درسی از والدین دریافت شود و همچنین ميزان شهریه دريافتي در مدارس غیردولتی براساس دستورالعمل اعلام خواهد شد.
فخریان تصریح کرد: امسال نیز به همه واحدهای آموزشی تابلویی داده خواهد شد که مبلغ شهریه در آن درج شده، ضمن آنكه برگزاری و شرکت در تمام کلاس‌های فوق برنامه نيز ۱۰۰درصد اختیاری است و هیچ مدیر مدرسه‌ای نمی‌تواند کلاس فوق برنامه را در متن کلاس‌ها قرار دهد

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

اخبار فوری