کد خبر:35209
پ

اسامی کامل اعضای هیئت‌رئیسه ۱۲ کمیسیون مجلس نهم اعلام شد

انتخابات هیئت رئیسه کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی عصر امروز (سه‌شنبه) برگزار شد که اسامی کامل اعضای هیئت رئیسه ۱۲ کمیسیون به شرح زیر است:

عباس رجايي رييس كميسيون كشاورزي شد

بر اساس این گزارش عباس رجایی به عنوان رئیس، اسماعیل‌نیا نایب رئیس اول، صالحی‌نسب نایب رئیس دوم، پاپی‌زاده سخنگو، بزرگواری دبیر اول و سادات ابراهیمی به عنوان دبیر دوم کمیسیون انتخاب شدند.

زاهدي رييس كميسيون آموزش مجلس شد

محمدمهدي زاهدي، نماينده كرمان كه پيش از اين سابقه تكيه بر كرسي وزارت علوم در دولت اول احمدي‌نژاد را داشته است با ۲۳ راي از مجموع ۲۵ عضو كميسيون آموزش و تحقيقات به عنوان رياست اين كميسيون انتخاب شد.

مصباحی‌مقدم رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شد

کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ‌با تشکیل جلسه‌ای غلامرضا مصباحی‌مقدم نماینده مردم تهران را به عنوان رئیس این کمیسیون انتخاب کرد.

شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت شد/ کائیدی و تأمینی نائب رئیس اول و دوم

کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی با تشکیل جلساتی هیئت‌رئیسه این کمیسیون‌ها را برای مدت یک سال آینده انتخاب کردند.

بر این اساس اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ‌حسینعلی شهریاری نماینده مردم زاهدان در مجلس را به عنوان رئیس این کمیسیون انتخاب کردند. شهریاری رقیبی ‌نداشت. حسینعلی شهریاری در دوره هشتم مجلس نیز ریاست کمیسیون بهداشت را بر عهده داشت. علی کائیدی نماینده پلدختر ‌نایب رییس اول و حسن تأمینی نماینده رشت ‌‌نایب رییس دوم کمیسیون بهداشت شدند.

‌نظری‌مهر نماینده کردکوی به عنوان دبیر اول و آریایی‌نژاد به عنوان دبیر دوم ‌و عباسی‌ نماینده گنبدکاوس‌ ‌به عنوان سخنگوی کمیسیون بهداشت انتخاب شدند.

سالک و نوباوه نواب اول و دوم رئیس کمیسیون فرهنگی شدند

اعضای هیئت رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس نهم با رای اکثریت اعضا برای یک سال انتخاب شدند.

بر اساس این گزارش حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی به عنوانی رئیس، حجت‌الاسلام احمد سالک به عنوان نائب رئیس اول، بیژن نوباوه به عنوان نائب رئیس دوم، حجت‌الاسلام طاهری به عنوان سخنگو، لاله افتخاری به عنوان دبیر اول و محمد باقری به عنوان دبیر دوم این کمیسیون انتخاب شدند.

اسامی اعضای هیئت‌رئیسه کمیسیون‌ شوراهای مجلس

اعضای کمیسیون شوراهای مجلس نهم با اکثریت آرا اعضای هیئت رئیسه این کمیسیون را انتخاب کردند. بر اساس این گزارش، امیر خجسته به عنوان رئیس، محمدجواد کولیوند به عنوان نائب رئیس اول، رضایی به عنوان نائب رئیس دوم و زارع به عنوان سخنگوی کمیسیون انتخاب شدند.

اسامی کامل اعضای هیئت رئیسه کمیسیون صنایع مجلس

بر این اساس، رضا رحمانی به عنوان رئیس و عزیز اکبریان و محمدرضا خان‌محمدی به عنوان نواب اول و دوم هیئت رئیسه این کمیسیون انتخاب شدند. همچنین الیاس طاهری و سی محمد بیاتیان به عنوان دبیران اول و دوم هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس برگزیده شدند.

علی عباسپورجانی نیز سخنگوی کمیسیون مذکور شد.
میرکاظمی از کرسی وزارت نفت به ‌ریاست کمیسیون انرژی رسید

اعضای کمیسیون انرژی مجلس ‌با تشکیل جلسه‌ای سیدمسعود میرکاظمی نماینده مردم تهران را به عنوان رئیس انتخاب کردند.

بر این اساس ناصر سودانی به عنوان نائب رئیس اول، علی مروی نائب رئیس دوم، حسین امیری خانکانی به عنوان سخنگو و سیدحسین دهدشتی به عنوان دبیر اول و وحید احمدی به عنوان دبیر دوم این کمیسیون انتخاب شدند.

اسامی ‌هیئت‌رئیسه ‌کمیسیون اجتماعی/ طلا نائب رئیس اول شد

عبدالرضا عزیزی به عنوان رئیس و حسین طلا و فرج‌الله عارفی به عنوان نواب اول و دوم هیئت رئیسه کمیسیون اجتماعی برگزیده شدند.

همچنین محمداسماعیل سعیدی و عباس قائدرحمت به عنوان دبیران اول و دوم کمیسیون اجتماعی انتخاب شدند.

سیدامیرحسین قاضی‌زاده نیز سخنگوی کمیسیون مذکور شد.

ترکیب کامل رئیس، نواب رئیس، دبیران و سخنگوی کمیسیون حقوقی

اعضای هیات رئیسه کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس نهم با رای اکثریت اعضا  انتخاب شدند.

بر اساس این گزارش، الهیار ملک شاهی به عنوان رئیس، سید حمیدرضا طباطبایی نائینی به عنوان نائب اول، محمد رزم به عنوان نائب رئیس  دوم انتخاب شدند.

همچنین محمدعلی اسفنانی سخنگوی این کمیسیون، میرهادی قره سید رومیانی دبیر اول و ابوالفضل ابوترابی دبیر دوم شدند.

رضایی و مقیمی نائب رئیس اول و دوم کمیسیون عمران مجلس شدند

انتخابات هیئت رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در جلسه عصر امروز (سه‌شنبه) این کمیسیون برگزار شد.

بر این اساس، علی‌اکبر آقایی به عنوان رئیس و محمدرضا رضایی و احمدعلی مقیمی به عنوان نواب اول و دوم هیئت رئیسه این کمیسیون انتخاب شدند.

همچنین حمیدرضا پشنگ و ممحدابراهیم محبی به عنوان دبیران اول و دوم هیئت رئیسه کمیسیون عمران انتخاب شدند.

مهرداد لاهوتی نیز سخنگوی کمیسیون مذکور شد.

ترکیب هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس نهم کامل شد

اعضای هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس نهم برای یک سال با انتخاب اعضای این کمیسیون انتخاب شدند.

بر اساس این گزارش ارسلان فتحی‌‌پور به عنوان رئیس، روح‌الله بیگی به عنوان نایب رئیس اول، محمدرضا پورابراهیمی به عنوان نایب رئیس دوم، محمد علیپور به عنوان سخنگو، سعید اربابی‌‌‌ به عنوان دبیر اول و ابراهیم نکو به عنوان دبیر دوم این کمیسیون انتخاب شدند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


8 * نه =

کلید مقابل را فعال کنید