کد خبر:249803
پ

رسول خادم: بازگشت من به کشتی به هیچ عنوان به معنای پایان مشکلات نیست

رئیس فدراسیون کشتی همچنان معتقد است مشکلات بزرگ این رشته بر قوت خود باقی است و حضور مجدد وی نشانه پایان این دغدغه ها و روزهای سخت آتی کشتی نخواهد بود.

عنوان

رئیس فدراسیون کشتی همچنان معتقد است مشکلات بزرگ این رشته بر قوت خود باقی است و حضور مجدد وی نشانه پایان این دغدغه ها و روزهای سخت آتی کشتی نخواهد بود.

به گزارش افق نیوز، رسول خادم صبح امروز در خصوص مسایل مختلفی به اظهار نظر پرداخت. این صحبت ها نشان می دهد که وی همچنان نگران مشکلات و موانعی است که همچنان کشتی ایران را تهدید می کند.

رئیس فدراسیون کشتی که با رادیو تهران صحبت می کرد، گفت: در وهله اول از تمام مردم و علاقمندان به خصوص اهالی و بزرگان کشتی تشکر می کنم که باعث بازگشت من شدند. به هیچ عنوان برنامه ای برای بازگشت به فدراسیون نداشتم. در نهایت هم با محبت های این عزیزان و همچنین مجمع فدراسیون که دو بار استعفای من را نپذیرفت به کشتی بازگشتم.

وی افزود: بازگشت من به کشتی به هیچ عنوان به معنای پایان مشکلات نیست. اتفاقا نگرانی من بیشتر از قبل است و بازگشت من دلیلی نیست که از مواضع قبلی خودم عقب نشینی کرده ام.  واقعیت این است که مشکلات جدی و بزرگی پیش رو داریم. این مسایل ملی است و اصلا نبابد شخصی به آن نگریست.

خادم ادامه داد: متاسفانه هنوز پاسخی از شورای عالی امنیت ملی در ارتباط با حمایت دستگاه دیپلماسی برای کاهش محرومیت قهرمانان خودمان به خاطر عدم رویارویی با رقبایی از اسرائیل دریافت نکردیم. مطمئنم این سکوت نه به نفع قهرمانان و ورزش ایران است و نه به نفع فضای اجتماعی و سیاسی کشور؛ مشکلات با سکوت مسئولان حل نمی شود. همچنین این سکوت باعث توقف زمان نیز نخواهد شد.

رئیس فدراسیون کشتی خاطر نشان کرد: به زودی با جریان جدیدی از مشکلات بین المللی مواجه خواهیم شد که تلاش دارد با محرومیت ایران، مسیر کسب افتخار را برای قهرمانان ما در عرصه بین المللی ناهموار سازد و به نوعی مانع حرکت همیشگی ما شود.

وی افزود: حتما همه در جریان مصاحبه اخیر رئیس کمیته بین المللی المپیک هستید. او و یک سری از همکاران خود صراحتا گفته اند که حامی شکایات و پیگیری های رژیم اشغالگر قدس و ادعای آنها مبنی بر دفاع از حقوق ورزشکاران شان هستند. کمیته بین المللی المپیک در نظر دارد با کشورهایی که مانع موفقیت ورزشکاران اسرائیل می شوند هم برخورد کند و به همین دلیل ما در کانون این توجه و مشکلات بین المللی هستیم.

وی ادامه داد: ما هم تقاضا داریم متولیان ورزشی و سیاسی کشور وارد عمل شوند و مثل کشورهای رقیب پیگیر حقوق ورزشکاران و قهرمانان ما باشند. مطمئنا شورای عالی امنیت ملی باید تکلیف کند تا دستگاه دیپلماسی هم پیگیری کند.

خادم در خصوص نشستی که قرار است کمیته بین المللی المپیک با متولیان ورزش ایران برگزار کند نیز گفت: طبیعتا کمیته ملی المپیک ایران به عنوان مرجع داخلی باید حتما در این مورد حضور یابد، اما این کار فراتر از توان کمیته ملی ایران و حتی فراتر از یک نهاد و شخص است. باید نماینده های دستگاه های امینتی و دیپلماسی ایران وارد عمل شوند. ما هم باید با عزمی جدی و تیمی مجرب در حوزه دیپلماسی و امنینی وسیاسی وارد موضوع شویم و از حق قهرمانان خودمان دفاع کنیم.

رئیس فدراسیون کشتی گفت: ۳۵ سال است که طبق تصمیم نظام سیاسی کشورمان تابع این مسایل بودیم و ورزشکاران و قهرمانان ما فداکارانه دراین مسیر ایثار کردند با محرومیت های جدی را به جان خریدند. مطمئنا این مساله در آینده با سختگیری های بیشتری همراه است که به هیچوجه مورد قبول و ما و مردم ما نیست. اگر قرار باشد دستگاه دیپلماسی و رجال سیاسی ما سکوت کنند، چیزی دست نمی شود. واقعا در آن زمان که کشتی تعلیق شد و قهرمانان محروم شدند، چه کمکی می توانند به ما بکند؟

خادم در ادامه افزود: این موضوع با اعزام و نقش آفرینی یک کارشناس درست شدنی نیست و نمی توان این مساله را بدین طریق جمع کرد. من صراحتا می گویم که قهرمانان ملی دقیق این موضوع را دنبال می کنند. آنها در شرایط سخت برای کسب افتخارات ملی تمرین می کنند و مدام از خود و ما می پرسند آیا کسی از دستگاه دبپلماسی و رجال سیاسی هم از آنها حمایت می کند؟ مطمئن باشید هر چه به رویدادهای مهم پیش رو نزدیکتر می شویم بیشتر ضرر می کنیم. چراکه تهدیدهای جهانی ادامه دارد و زمان در حال سپری شدن است.

وی با سکوت در خصوص خصومت و مشکل وزارت ورزش با او واکنش نشان داد و گفت: متولیان وزارت ورزش مجبور به تحمل من است . پس اجازه دهید در ارتباط با این موضوع سکوت کنم ولی امیدوارم دستگاه ورزش کشور نهایت تلاش را نه برای کشتی بلکه برای تمامی رشته ها انجام دهد تا قهرمانان ورزشی ایران در مسابقات آسیایی و جهانی با دغدغه کمتری این مسیر سخت و پرحاشیه را طی کنند.

خادم در واکنش به گفته برخی از منتقدان که معتقدند چون کشتی به مرحله ای رسیده که فقط چند ستاره دارد و توان قبل را ندارد و حالا او قصد دارد کشتی را رها کند افزود: من به چنین موضوعی اعتقاد ندارم ندارم و کشتی به هیچ عنوان به این مرحله نرسیده است. شاید کار ورزش قهرمانان فراز و نشیب داشته باشد. این مساله برای تمامی کشورها در تمامی ورزش هاست. در برخی دوره ها فقط چند ستاره هستند. اما اعتقاد دارم کشتی ما ظرفیت های فنی لازم را دارد و حتما با برنامه ریزی های صورت گرفته به رغم تمام سختی ها توان درخشش را داریم. کشتی، ورزش ملی ماست و به رغم  تمام فراز و نشیب ها همیشه جایگاه خودش را دارد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است دوباره فدراسیون کشتی را رها کند و استعفا دهد، گفت: من وقتی که رفتم با این هدف نرفتم که دوباره برگردم. و حالا هم در شرایطی برنگشتم که حتما بمانم. حضور ما در جایگاه مدیریتی تا زمانی معنا دارد که بتوان به خوبی به وظایف عمل و کار کرد. اگر برخی موانع که حل آن در حیطه وظایف دیگر دستگاه های مسئول است آنقدر زیاد شود و فشار کار را برای ما دوچندان کند دیگر ضرورتی به حضور من نیست. کشتی و ورزش ایران موانع بزرگی پیش رو دارد که برطرف کردن آن در توان و وظیفه رجال سیاسی است. نگرانی من بیشتر از قبل است و اینکه من به فدراسیون بازگشتم، دلیل آن نیست که از مواضع قبلی خودم عقب نشینی کردم.

رئیس فدراسیون کشتی در خصوص رقابتهای انتخابی تیم های ملی اظهار داشت: بازیهای آسیایی و مسابقات جهانی را پیش رو داریم که امسال با دو ماه فاصله از هم و زمان مناسبت‌تری نسبت به سالهای قبل برگزار می شود. این موضوع موجب شد تا شرایطی را فراهم کنیم که مسابقات انتخابی را در فاصله زمانی مناسب تری تا بازیهای آسیایی برگزار کنیم. به هر حال نفرات برتر و واجد شرایط اواخر اردیبهشت ماه در مرحله نهایی انتخاب به میدان می روند در در نهایت شورای فنی و کادر فنی با اختیارات قانونی خود ترکیب اصلی را برای بازیهای آسیایی و جهانی اعلام می کنند. ممکن است دو نفر در یک وزن در این دو رویداد به میدان بروند و شاید هم یک نفر در هر دو مسابقه حضور یابد و بار سنگین تری را بر دوش بکشد.

منبع: مهر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

64 − = 54

کلید مقابل را فعال کنید