کد خبر:252381
پ

پرداخت «حقوق» بازنشستگان قبل از پایان هر ماه/بررسی قانون مدیریت خدمات کشوری

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: در چهار ماه اخیر تعامل و ارتباط خوبی با نمایندگان مجلس برقرار شده که این نشان می‌دهد وکلای ملت به مشکلات بازنشستگان و همچنین چالش‌های پیش روی صندوق بازنشستگی توجه ویژه‌ای دارند و در این زمینه آماده‌اند تا خلاء‌های قانونی را برطرف کنند.

پرداخت «حقوق» بازنشستگان قبل از پایان هر ماه/بررسی قانون مدیریت خدمات کشوری

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: در چهار ماه اخیر تعامل و ارتباط خوبی با نمایندگان مجلس برقرار شده که این نشان می‌دهد وکلای ملت به مشکلات بازنشستگان و همچنین چالش‌های پیش روی صندوق بازنشستگی توجه ویژه‌ای دارند و در این زمینه آماده‌اند تا خلاء‌های قانونی را برطرف کنند.

 جمشید تقی زاده در جمع کانون‌های بازنشستگی استان البرز با اشاره به اینکه باید از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بازنشستگان در اجرای برخی از برنامه‌ها استفاده کرد، افزود: دیدار با ۱۰۳ نماینده مجلس این فرصت را برای مجموعه صندوق بازنشستگی فراهم کرد تا بتوانیم مسائل و مشکلات صندوق را به اطلاع نمایندگان مردم در خانه ملت برسانیم. همچنین توانستیم در خصوص مطالبات و نیاز‌های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی بازنشستگان با هدف تغییر نگاه نسبت به این قشر فرهیخته به بحث و گفتگو بپردازیم.

وی با تاکید بر لزوم تشکیل فراکسیون بازنشستگی در مجلس و کار‌هایی که در این زمینه انجام شده است، گفت: صندوق بازنشستگی کشوری از مسئولان قوا گرفته تا اساتید دانشگاه، معلمان و فرهنگیان، اصحاب فرهنگ و هنر و … را تحت پوشش خود قرار داده و به همین دلیل در قبال این افراد مسئولیت سنگینی برعهده دارد.

تقی زاده با بیان اینکه ما باید با هم به ادبیات مشترک برسیم، تصریح کرد: اگر در زمانی که کسورات شاغلین دریافت می‌شد، سرمایه‌گذاری مناسبی صورت گرفته بود، اکنون برای پرداخت حقوق نیاز به دولت نبود. بسیاری از شرکت‌های واگذار شده به صندوق بازنشستگی کشوری، شرکت‌های زیان‌ده بودند که در پرداخت حقوق کارگران خود نیز با مشکل مواجهند.

وی یکی از برنامه‌های صندوق بازنشستگی کشوری را پرداخت حقوق پیش از پایان هر ماه عنوان کرد و گفت: همه توان خود را در ماه‌های اخیر به کار گرفته‌ایم تا حقوق بازنشستگان در موعد مقرر پرداخت شود، چراکه به خوبی می‌دانیم یک روز تاخیر در پرداخت حقوق چه سختی‌هایی برای این عزیزان به همراه دارد.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری مهم‌ترین وظیفه و آرمان این صندوق را دفاع از بازنشستگان عزیز دانست و افزود: سرمایه‌های دراختیار این صندوق و شرکت‌های تابعه، همه، اموال و سرمایه‌های بازنشستگان است و ما تلاش می‌کنیم تا با تغییر روش‌های گذشته و با نگاه تازه به بنگاهداری، ضمن بهبود وضعیت شرکت‌ها، بیشترین سود را برای صندوق کسب کنیم. امروز باید از سرمایه‌هایمان بهترین استفاده را ببریم و سبد سرمایه‌ها را از بازار نقدی به بازار پول و سرمایه و کسب و کار‌های نوین تغییر دهیم.

تقی زاده تاکید کرد: ما باید تفکر ورزش را در میان جامعه بازنشستگان ایجاد کنیم و برگزاری جشنواره‌های ورزشی بهانه‌ای برای ایجاد این تفکر است. در حوزه گردشگری و سفر نیز باید با جدیت و نگاه تازه‌ای وارد شویم و بسته ارزان و مناسبی را تعریف کنیم. در حوزه درمانی نیز نیاز به تحول است که در حال آماده کردن بستر‌های لازم آن هستیم.

وی بیان کرد: همه ظرفیت‌های خود را استفاده می‌کنیم تا صدای بازنشستگان در میان مسئولان به خصوص در مجلس باشیم و آنچه مورد انتظار بیشتر بازنشستگان است را دنبال کنیم. به همین منظور هم بررسی قانون مدیریت خدمات کشوری را از کمیسیون ویژه به کمیسیون اجتماعی آوردیم تا بحث و بررسی‌ها تخصصی و کاربردی‌تر باشد.

در ادامه مهرداد محمدبیگی، مدیر صندوق بازنشستگی کشوری استان البرز نیز با تاکید بر اینکه این استان «ایران کوچک» است و میزبان بسیاری از بازنشستگان از سایر استان‌ها است، بر لزوم توجه بیشتر به بازنشستگان استان البرز تاکید کرد و افزود: این استان با توجه به جمعیت بازنشستگان و نیاز‌هایی که دارد، هنوز فاقد خانه امید است. در حال حاضر ۳۱ هزار بازنشسته البرزی و ۵ هزار بازنشسته غیرالبرزی در این استان ساکن هستند.

محمدبیگی گفت: برگزاری دوره‌های آموزش پیشگیری از آلزایمر، تغذیه، ورزش و ..، برگزاری جشنواره ورزشی، ارتباط با کانون‌های بازنشستگی، تعامل و رایزنی برای ارائه خدمات و تسهیلات رفاهی به بازنشستگان، برگزار همایش ۲۵ ذی‌الحجه بخشی از فعالیت‌های این مدیریت در سال گذشته است.

در این نشست، روسای کانون‌های بازنشستگی استان البرز نیز به بیان نقطه نظرات خود پرداختند. رئیس شورای عالی کانون‌های بازنشستگی استان البرز، گفت: یکی از مهم‌ترین مسائل بازنشستگان معیشت و حقوق‌های دریافتی است که کفاف زندگی آن‌ها را نمی‌دهد و به همین دلیل بازنشستگان به اشتغال مجدد روی آورده‌اند.

شکری با تاکید بر ضرورت توجه به شان و منزلت بازنشستگان گفت: قانون مدیریت خدمات کشوری در زمان اجرای آزمایشی مناسب نبود که امیدواریم در بررسی‌ها و برای تصویب نهایی مشکلات و معایب آن رفع شود. باید نگاه‌ها به بازنشستگان تغییر کند و جایگاه و شان این عزیزان پس از این همه سال خدمت به کشور، ارتقا یابد.

باغستانی یکی دیگر از روسای کانون‌های بازنشستگی استان البرز نیز در سخنانی گفت: باید در حوزه سفر بازنشستگان تغییراتی ایجاد و تجدید نظر شود. در حوزه درمانی نیز هزینه‌های زیادی برای دهان و دندان باید پرداخت شود که در حال حاضر تحت پوشش بیمه نیست. یکی دیگر از مشکلات کاهش یکباره و قابل توجه حقوق و مزایا پس از بازنشستگی است که از نظر روحی آسیب‌هایی به همراه دارد.

کلیدواژه : مهرداد محمدبیگی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 31 = 37

کلید مقابل را فعال کنید