کد خبر:252544
پ

شمار قربانیان توفان ماریا در آمریکا ۷۰ برابر آمار رسمی است

نتایج یک تحقیق در دانشگاه هاروارد نشان می‌دهد توفان ماریا باعث کشته شدن بیش از ۴۶۰۰ نفر از مردم آمریکا شده که این عدد ۷۰ برابر آمار رسمی اعلام شده توسط مقامات دولتی است.

به گزارش افق نیوز/ در پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی بی بی سی آمده است: بر اساس یافته‌های یک مطالعه در دانشگاه هاروارد توفان ماریا جان بیش از ۴۶۰۰ نفر را در پورتوریکو گرفته است، یعنی ۷۰ برابر آماری که مقامات رسمی اعلام کردند.

محققان دانشگاه هاروارد می‌گویند یک سوم کشته شدگان به خاطر اختلال در مراقبت‌های پزشکی که ناشی از قطعی برق و از بین رفتن جاده‌های مواصلاتی بود جان خود را از دست داده‌ند.

مصاحبه‌هایی که در پورتوریکو صورت گرفت، نشان می‌دهد تعداد تلفات در سه ماه بعد از توفان به میزان ۶۰ درصد افزایش یافته است.

آمار کشته‌های رسمی در حال حاضر ۶۴ نفر است. اما کارشناسان می‌گویند شرح دقیق حادثه به خاطر ویرانی‌های به جا مانده از توفان با پیچیدگی روبرو شد.

محققان دانشگاه هاروارد به طور تصادفی با بیش از ۳۰۰۰ خانواده بین ماه‌های ژانویه و مارس سال جاری تماس گرفتند و از آن‌ها در مورد بی خانمانی، فقدان زیرساخت‌ها و دلایل مرگ افراد سوال کردند. آن‌ها سپس نتایج مطالعه خود را با آمار تلفات رسمی برای همین دوره زمانی در سال ۲۰۱۶ مقایسه کردند، یعنی یک سال قبل از وقوع طوفان در این جزیره.

حدود سه میلیون و چهارصد هزار نفر شهروند آمریکایی در این جزیره که در دریای کارائیب قرار گرفته زندگی می‌کنند.

منبع
باشگاه خبرنگاران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 2 =

کلید مقابل را فعال کنید