کد خبر:252746
پ

تغییر نام فرماندهی آمریکا چین را عصبانی کرد

تغییر نام فرماندهی آمریکا در اقیانوس آرام هم چین را خشمگین ساخته و هم انتقادهای کره جنوبی و ژاپن دو متحد نظامی این کشور را نیز به دنبال داشته است.

به گزارش افق نیوز/ آمریکا می گوید نام «فرماندهی نظامی اقیانوس آرام» را که وسیع ترین قدرت نظامی این کشور محسوب می شود به «فرماندهی اقیانوس آرام و هند» تغییر داده است.
وزارت خارجه چین از این کار ابراز انزجار کرده و گفته است هر اقدامی هم در تغییر نام صورت بگیرد مهم این است که آمریکا باید یک قدرت مسئول در دنیا باشد.
همزمان وزارت دفاع چین در بیانیه ای خاطر نشان کرده است که تمامی تحرکات آمریکا را در منطقه زیر نظر دارد و اوضاع را از نزدیک دنبال می کند.
نگرانی چین بیشتر از آنجا شدت گرفته که فرماندهان آمریکایی این تغییر نام را به پکن مرتبط دانسته و گفته اند که چین بزرگترین چالش برای آمریکاست.
چین می گوید دریای جنوبی که منطقه ای چالش برانگیز شده است با این تغییر نام دقیقا در مرکز این فرماندهی قرار می گیرد و این می تواند خطرهایی را دنبال داشته باشد.
در ژاپن و کره جنوبی اعلام شده است که دو کشور این تغییر نام را تعجب برانگیز دانسته اند و برای اطلاع بیشتر درباره این اقدام با آمریکا رایزنی می کنند.
خبرگزاری یونهاپ از کره جنوبی گزارش کرده که آمریکا به این کشور اطمینان داده است که تغییر نام مشکلی برای کره ایجاد نخواهد کرد.

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

59 − = 54

کلید مقابل را فعال کنید