کد خبر:252958
پ

واکنش ظریف به شهادت امدادگر فلسطینی؛شرم پشت شرم

وزیر امور خارجه ایران در واکنش به شهادت یک امدادگر فلسطینی تصریح کرد که تک‌تیراندازهای اسرائیل یک امدادگر فلسطینی که به زخمی‌ها کمک می‌کرد را به قتل رساند. شرم پشت شرم.

خبرگزاری فارس: واکنش ظریف به شهادت امدادگر فلسطینی؛شرم پشت شرم

به گزارش افق نیوز، «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران در یک پیام توییتری در واکنش به اقدام رژیم صهیونیستی در به شهادت رساندن یک امدادگر فلسطینی به ضرب گلوله جنگی نوشت: «در هفته‌ای که رژیم اسرائیل، پیام مضحکی را برای ایرانیان پخش می‌کند در حالیکه دوستان آمریکایی آنها، قطعنامه‌ای را که استفاده آن (اسرائیل) از نیروی مرگبار علیه معترضان غیرمسلح محکوم می‌کند، وتو می‌کنند تک تیراندازهای آنها (اسرائیل) یک امدادگر فلسطینی را به قتل می‌رساند که به زخمی‌ها کمک می‌کند.شرم پشت شرم».

در ادامه این کشتار بی‌سابقه که ده ها کشته و صدها زخمی برجا گذاشته، روز جمعه هفته گذشته نیز نظامیان رژیم اشغالگر قدس به سمت افراد شرکت کننده در این راهپیمایی‌ آتش گشوده و یک امدادگر را به ضرب گلوله جنگی به شهادت رسانده و بیش از ۱۰۰ فلسطینی را زخمی کرده‌اند.

«رزان النجار» امدادگر ۲۱ ساله‌ای بود که در طول مدت اعتراضات فلسطینیان، به مصدومان و مجروحان در این راهپیمایی‌ها رسیدگی می‌کرد. وی روز جمعه با شلیک مستقیم نظامیان صهیونیست در خان یونس به شهادت رسید.

با اینحال، بامداد شنبه هفته جاری، آمریکا پیش‌نویس قطعنامه کویت که خواستار محافظت از مردم فلسطین در کرانه باختری و نوار غزه بود را وتو کرده بود.

منبع
فارس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 6 = 3

کلید مقابل را فعال کنید