کد خبر:253341
پ

بزرگترین ضعف تیم ملی فوتبال ایران/ ضربه بدی به کی‌روش وارد شد! 

سرمربی پیشین تیم فوتبال استقلال با بیان اینکه نداشتن بازیهای تدارکاتی بزرگترین ضعف تیم ملی ایران در جام جهانی خواهد بود گفت: کی‌روش هم از این بابت ضربه بدی خورد.

سرمربی پیشین تیم فوتبال استقلال با بیان اینکه نداشتن بازیهای تدارکاتی بزرگترین ضعف تیم ملی ایران در جام جهانی خواهد بود گفت: کی‌روش هم از این بابت ضربه بدی خورد.
پرویز مظلومی بزرگترین ضعف تیم ملی فوتبال ایران/ ضربه بدی به کی‌روش وارد شد! 

افق نیوز/ پرویز مظلومی با اشاره به شرایط تیم ملی فوتبال ایران در آستانه آغاز رقابت های جام جهانی و لغو بازی های تدارکاتی تیم ملی گفت: برگزار نشدن این بازی ها ضربه بدی به فوتبال ما زده است.

وی ادامه داد: کادرفنی تیم ملی با انجام این بازی های تدارکاتی نقطه ضعف تیمش را بیشتر شناسایی می کرد و برای رفع آن تدبیر می کرد اما متاسفانه بازی با کوزوو هم لغو شد و این می تواند دست کی روش را برای برطرف کردن نقاط ضعف تیمش ببندد.

وی تاکید کرد: فدراسیون باید در این خصوص با شفافیت کامل به مردم توضیح دهد که چرا چنین اتفاقی رخ داد و درست پیش از چند روز مانده به جام جهانی بازی ها برگزار نمی‌شود. آیا این موضوع به تحریم ها مربوط است یا مشکلی دیگر وجود دارد.

سرمربی پیشین استقلال تصریح کرد: اگر با یونان قرارداد بسته بودیم برای دیدار دوستانه، حالا فدراسیون ما به راحتی می تواند از آنها شکایت کند اما آنطور که از شواهد پیداست مشخص است چنین اتفاقی رخ نداده و فدراسیون یونان هم پاسخگو نخواهد بود.

پرویز مظلومی در ادامه خاطرنشان کرد: هیچ مربی در ایران مثل کارلوس کی روش حمایت نشد. وزارت ورزش، مجلس و مردم همگی از این سرمربی حمایت کردند تا او بتواند با روحیه ای بالا به کارش ادامه دهد. حالا انتظارات از این سرمربی بالا رفته و همه منتظرند ببینند او در جام جهانی چه خواهد کرد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا تیم ملی می تواند در سه دیدار خود برابر مراکش، پرتغال و اسپانیا موفق باشد، گفت: باید بپذیریم که بازی های سختی را در پیش داریم. تدارک کافی نداشته ایم و همین مشکل بزرگی برای ما به وجود آورده است و هنوز بازیکنان ما در شرایط آمادگی کامل نیستند. ما تنها در این مدت یک بازی خوب را با ترکیه انجام دادیم و نمی توانیم انتظار داشته باشیم با یک بازی تمام نقاط ضعفمان برطرف شود.
سرمربی پیشین تیم فوتبال ب ایران خاطرنشان کرد: متاسفانه می بینیم حریفان ما با تیم های بزرگ و صاحب‌نام بازی برگزار می کنند اما ما بازی که برگزار نمی کنیم هیچ، اگر هم چنین اتفاقی رخ دهد با کشوری مثل سیرالئون بازی می کنیم که متاسفانه هیچ جایگاه و مقامی در فوتبال دنیا ندارد و تنها باید منتظر باشیم ببینیم بازیکنان ما در مقابل حریفان بزرگ چه خواهند کرد و آیا موفق خواهند شد یا خیر.

سرمربی پیشین استقلال در خصوص نقاط ضعف تیم ملی هم گفت: متاسفانه بعد از بازی با ترکیه همه روزبه چشمی را مقصر این شکست می دانستند. چشمی بازیکن بزرگی است برای استقلال بازی های خوبی انجام داده اما اعتقاد دارم تعویض پست های بازیکنان مقابل ترکیه که با خواسته کی روش صورت گرفته است تا حدودی توان بازیکنان را پایین آورد. تا به حال ندیده بودم انصاری فر در نقش هافبک بازی کند و یا مسعود شجاعی هافبک دفاعی شود. البته این نظر کی روش است و می خواهد بازیکنانش را در پست های مختلف آزمایش کند. اما نباید حالا که مقابل ترکیه باختیم همه تقصیرها را به گردن یک بازیکن بیندازیم.

مظلومی در خصوص خط هافبک و حمله تیم ملی ایران هم گفت: بازیکنان خوش تکنیک، قوی و خوش فکری در این دو خط داریم و اگر بتوانیم خط دفاعمان را سروسامان داده و بهتر کنیم، قطعاً می توانیم عملکرد قابل قبولی در جام جهانی داشته باشیم و مطمئناً کی روش آنقدر باهوش هست که تا شروع جام بهترین ها را برای دیدار با مراکش انتخاب کند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا امسال در لیگ برتر مربیگری خواهید کرد یا خیر، گفت: من ۳ پیشنهاد از تیم های لیگ برتری دارم. برنامه خود را ارائه کردم و منتظر جواب آنها هستم. البته تحت هر شرایطی مربی گری نخواهم کرد و بر یک سری از اصول های خود پایبند هستم و نمی خواهم جایی بروم کار کنم که اصول را زیر پا بگذارم.

مظلومی در پاسخ به این سوال که از چه تیم هایی پیشنهاد دارید؟ گفت: اجازه دهید اول وضعیت مشخص شود، بعد به شما خواهم گفت و در حال حاضر حرفی نخواهم زد تا ببینیم در آینده چه اتفاقی رقم خواهد خورد.

وی در پایان و در پاسخ به این پرسش که آیا سه تیمی که شما از آن صحبت می کنید هر سه جنوبی هستند، با خنده گفت: ان‌شاءالله ظرف روزهای آینده مشخص خواهد شد. اما امیدوارم مثل استقلال خوزستان نشود که همه چیز تمام شده بود اما به یکباره اتفاقی رخ داد و جابجایی هایی صورت گرفت.

منبع
خبرورزشی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

52 − 45 =

کلید مقابل را فعال کنید