کد خبر:255483
پ

زائران «مدینه قبل» و «مدینه بعد» از کدام استان‌های ایران اعزام می‌شوند؟

امسال زائران خانه خدا در برخی استان‌ها مدینه قبل و برخی دیگر مدینه بعد هستند، همچنین زائران پنج ایستگاه پروازی با توجه به حجم جمعیت مدینه قبل و مدینه بعد تقسیم‌بندی شده‌اند.

خبرگزاری فارس: زائران «مدینه قبل» و «مدینه بعد» از کدام استان‌های ایران اعزام می‌شوند؟

به گزارش افق نیوز، اولین گروه زائران حج تمتع سال جاری از ۲۷ تیرماه به عربستان اعزام می‌شوند و روند اعزام زائران خانه خدا تا ۲۴ مردادماه ادامه دارد.

امسال ۸۵ هزار و ۲۰۰ نفر از کشورمان به حج مشرف خواهند شد که کار انتقال این افراد از ۱۹ ایستگاه پروازی صورت می‌گیرد.

همچنین با توجه به نبود زیرساخت‌های لازم برای حضور میلیونی زائران از کشورهای مختلف در عربستان به صورت هم‌زمان، امکان اعزام تمام زائران در ایام حج وجود ندارد.

بر همین اساس هر کشور بنا بر زمان‌بندی خاصی زائران را به عربستان منتقل می‌کنند که در این زمینه زائران به صورت مدینه قبل و مدینه بعد اعزام می‌شوند که زائران از ایستگاه‌های پروازی خوزستان، بوشهر، رشت، زنجان، کرمان، کرمانشاه و یزد «مدینه قبل»، از ایستگاه‌های پروازی ارومیه، هرمزگان، بیرجند، زاهدان، شیراز، گرگان، همدان «مدینه بعد» هستند.

همچنین زائرانی که از ایستگاه پروازی اصفهان، تبریز، تهران، مازندران و مشهد اعزام می‌شوند به دو صورت «مدینه قبل و مدینه بعد» به حج مشرف می‌شوند.

علاوه بر این، از برخی ایستگاه‌های پروازی در کنار زائران همان استان، زائران استان‌های همجوار نیز اعزام می‌شوند به طوری که از ایستگاه تهران فرودگاه امام خمینی(ره) زائران هشت استان به حج مشرف خواهند شد.

به گزارش فارس، پروازهای مدینه قبل از بیست‌وهفتم تیرماه تا نوزدهم مردادماه انجام می‌پذیرد و پروازهای مدینه بعد نیز از هشتم مردادماه تا بیست‌وچهارم مردادماه خواهد بود.

منبع
فارس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

88 − = 86

کلید مقابل را فعال کنید