کد خبر:255744
پ

ویسی به دیدار رده بندی راه یافت/ دو طلا در انتظار آزادکاران ایران

مسابقات فینال و رده بندی پنج وزن نخست رقابت های کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی جهان امشب (سه شنبه) برگزار می شود که دو نماینده کشورمان در دیدار فینال و دو نماینده در دیدار رده بندی حضور دارند.

خبرگزاری فارس: ویسی به دیدار رده بندی راه یافت/ دو طلا در انتظار آزادکاران ایران

به گزارشافق نیوز و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، رقابت های کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی جهان از صبح دیروز (دوشنبه) با برگزاری مسابقات پنج وزن نخست در شهر زاگرب کرواسی آغاز شد، در پایان مسابقات مقدماتی پنج وزن نخست محمدرضا قیاسی و امیرحسین زارع به دیدار فینال اوزان ۸۰ و ۱۱۰ کیلوگرم راه یافتند، مهدی ویسی و محمد کریمی در اوزان ۴۸ و ۶۵ کیلوگرم نیز در دیدار رده بندی حضور دارند.

نتایج کشتی گیران کشورمان در روز نخست این رقابت ها به شرح زیر است:

در وزن ۴۸ کیلوگرم مهدی ویسی در دور نخست مقابل ویپول تورات از هند با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید. وی در دور بعد نیز آلین سیورسی از مولداوی را با نتیجه ۱۰ بر صفر مغلوب کرد. ویسی در مرحله بعد مقابل علی حسن امیرلی از آذربایجان با نتیجه ۴ بر ۳ شکست خورد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، وی به گروه بازنده ها رفت وی در این گروه مقابل کایسه ای تانابه از ژاپن با نتیجه ۴ بر ۴ به پیروزی رسید و راهی دیدار رده بندی شد. حریف وی در این دیدار گئورگی گگلاشویلی از گرجستان است.

در وزن ۵۵ کیلوگرم سجاد گودرزی در دور اول با نتیجه ۱۰ بر صفر وادیل بریگول از مولداوی را شکست داد وی در دور بعد مقابل فرهات کلیچ از ترکیه با نتیجه ۷ بر ۵ شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر ترک در مرحله یک چهارم نهایی، گودرزی از دور رقابت ها کنار رفت.

 در وزن ۶۵ کیلوگرم محمد کریمی در دور نخست کریستوفوروس لویزیدیس از یونان را با نتیجه ۱۲ بر ۲ مغلوب کرد وی در دور بعد سولدوخو اولونبایار از مغولستان را با نتیجه ۱۰ بر صفر از پیش رو برداشت. کریمی در دور بعد مقابل ساتو ماساکی از ژاپن با نتیجه ۶ بر ۵ به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل توران بایراموف از آذربایجان با نتیجه ۸ بر ۲ شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار به مصاف نارک هاروتونیان از ارمنستان می رود.

در وزن ۸۰ کیلوگرم محمدرضا قیاسی در دور اول مقابل باتماگنای انختوشین از مغولستان با نتیجه ۹ بر ۲ به پیروزی رسید وی در دور بعد آبه ادوارد اسد از آمریکا را با نتیجه ۱۰ بر صفر مغلوب کرد. قیاسی در دور بعد مقابل جاشوا موردین از آلمان با نتیجه ۱۲ بر صفر پیروز و راهی مرحله نیمه نهایی شد، وی در این مرحله سعداله آگایف از آذربایجان را با نتیجه ۶ بر یک از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت. حریف قیاسی در دیدار فینال دمیتری الکانوف از کشور روسیه است.

 در وزن ۱۱۰ کیلوگرم  امیرحسین زارع در دور اول مقابل کیانگ لی از چین با نتیجه ۱۱ بر صفر به برتری دست یافت وی در دور سوم استویان یوردانوف از بلغارستان را با نتیجه ۱۰ بر صفر از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. زارع در این مرحله مقابل اسلام اصلان گریویچ از آذربایجان با نتیجه ۱۰ بر صفر به برتری رسید و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار فینال به مصاف دانیل کرکولیت از آمریکا می رود.

مسابقات پنج وزن دوم این رقابت ها نیز امروز عصر برگزار شد و در کشتی آزاد و در وزن ۶۱ کیلوگرم باقر یخشکی در دور اول با نتیجه ۱۱ بر ۹ حریفی از کشور اوکراین را شکست داد اما در دور دوم مقابل کشتی گیر قزاقستانی ضربه فنی شد.

در وزن ۷۰ کیلوگرم نیما اشفاقی با نتیجه ۱۰ بر صفر کشتی گیری از مجارستان را مغلوب کرد در همین وزن میثم نصیری با نتیجه ۱۰ بر ۴ مغلوب نماینده کشور ترکیه شد و باید منتظر حضور حریف خود در دیدار فینال باشد تا بتواند به کار خود برای کسب مدال برنز ادامه دهد.

در وزن ۷۹ کیلوگرم امید حسن تبار در کشتی اول خود با توجه به حاضر نشدن حریف کره جنوبی به پیروزی رسید، اما در دور دوم با نتیجه ۱۵ بر ۴ مقابل کشتی گیر روس شکست خورد و باید منتظر حضور این حریف در دیدار فینال باشد تا وی شانس ادامه کار را برای کسب مدال برنز بدست آورد.

در وزن ۹۲ کیلوگرم محمدجواد ابراهیمی در دور نخست علیرضا کریمی دیگر نماینده کشورمان را با نتیجه ۶ بر ۴ مغلوب کرد.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم یداله محبی در کشتی اول با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل کشتی گیر ترک به برتری دست یافت.

در کشتی فرنگی و در وزن ۵۵ کیلوگرم که به صورت دوره ای و در دو گروه برگزار می شود، مسلم نادری خادم در دور اول کشتی گیر ارمنستانی را شکست داد و در دور دوم مقابل کشتی گیر ازبکستانی مغلوب شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. در همین وزن رضا خدری با شکست از حریفان ازبکستانی و روسی و پیروزی مقابل کشتی گیر برزیلی نتوانست به دور بعد صعود کند.

در وزن ۶۳ کیلوگرم محمد نوربخش مقابل کشتی گیر گرجستانی شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن ۹۷ کیلوگرم علی اکبر حیدری با شکست مقابل حریف گرجستانی و شکست این کشتی گیر گرج در دو بعد، از مسابقات حذف شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

47 + = 48

کلید مقابل را فعال کنید