کد خبر:255951
پ

پرونده آتش سوزی جنگل های شرق گلستان تشکیل شد

دادستان عمومی و انقلاب کلاله گفت: از سوی مدعی العموم دو پرونده در مورد آتش سوزی جنگل های این شهرستان واقع در شرق استان گلستان در دادسرا تشکیل و تاکنون هفت نفر احضار شده اند.

براساس اعلام دادگستری گلستان ،علی خانی روز پنجشنبه اظهار داشت: در این پیوند از آنان بازجویی و تحقیقات برای شناسایی عامل یا عاملان آتش سوزی ادامه دارد.
به گفته وی؛ آتش سوزی در کلاله در دو نقطه رخ داد که بر اثر آن ۱۴۰ هکتار از جنگل های سوزنی برگ و بخشی از عرصه های جنگلی چشمه زاو این شهرستان در آتش سوخت.
عباس عرب دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گالیکش هم گفت: با توجه به اینکه شروع و وسعت بیشتر آتش سوزی پارک ملی گلستان در حوزه خراسان شمالی بود، پرونده ای در دادگاه بخش قاضی این استان تشکیل شده است.
عباس عرب افزود: در تماس با رییس این بخش اعلام شد که یک نفر در رابطه با آتش سوزی جنگل گلستان دستگیر شده است.
به گزارش ایرنا رییس کل دادگستری گلستان دیروز با صدور دستور ویژه دادستان های کلاله و گالیکش را مکلف کرد در کوتاه ترین زمان ممکن کسانی که عمدی یا بر اثر سهل انگاری سبب آتش سوزی اخیر عرصه های جنگلی شرق استان شده اند، شناسایی و برای متخلفان پرونده قضایی تشکیل دهند.
در چند روز گذشته بر اثر آتش سوزی ۱۲۰ هکتار از عرصه های جنگلی و مرتعی پارک ملی گلستان و ۱۴۰ هکتار از جنگل های سوزنی برگ کلاله آسیب دیده و یا از بین رفته است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

74 + = 75

کلید مقابل را فعال کنید