کد خبر:258064
پ
هنری کیسینجر

کیسینجر، مرد پشت پرده نزدیکی روابط آمریکا با روسیه

منابع آگاه در کاخ سفید و کنگره می‌گویند که پیشنهادهای کیسینجر از سوی برخی مقامات دولت آمریکا، مشاوران ارشد ترامپ و همچنین برخی مقامات وزارت خارجه، وزارت دفاع و شورای عالی امنیت ملی این کشور گوش‌های شنوایی یافته است.

کیسینجر، مرد پشت پرده نزدیکی روابط آمریکا با روسیه

به گزارش افق نیوز/شواهد نشان می‌دهد که تمایل ترامپ برای نزدیک با روسیه دستکم تاحدودی ریشه در توصیه‌های هنری کیسینجر دارد.

به نوشته نشریه دیلی‌بیست، کیسینجر به ترامپ توصیه کرده است برای مهار چینِ روبه‌رشد، ایالات متحده باید با روسیه همکاری کند.

پنج منبع آشنا و مطلع از ماجرا به دیلی‌بیست گفته‌اند که هنری کیسینجر، وزیر خارجه اسبق آمریکا – که فردِ پشت پرده برقراری رابطه دیپلماتیک کشورش با چین کمونیست در حدود ۴۵ سال پیش و با هدف مهار شوروی بود – طی نشست‌های خصوصی با ترامپ طی دوران انتقالِ قدرت، پیشنهاد نزدیکی و همکاری با روسیه برای مهار چین را ارائه کرده بود. راهبرد کیسینجر شامل روابط نزدیک‌تر با روسیه و دیگر کشورهای منطقه برای محدد کردن قدرت و نفوذ چین بوده است.

منابع آگاه در کاخ سفید و کنگره می‌گویند که پیشنهادهای کیسینجر از سوی برخی مقامات دولت آمریکا، مشاوران ارشد ترامپ و همچنین برخی مقامات وزارت خارجه، وزارت دفاع و شورای عالی امنیت ملی این کشور گوش‌های شنوایی یافته است. اما این راهبرد به خاطر کوتاه‌آمدن ترامپ در مقابل ولادیمیر پوتین – که باعث دردسرهای سیاسی داخلی در آمریکا شده است – دچار پیچیدگی‌هایی شده است.

کلیدواژه : "هنری کیسینجر"
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

28 + = 29

کلید مقابل را فعال کنید