کد خبر:260397
پ

نفتکش پانامایی با ۱۷ ملوان در سواحل آفریقا ناپدید شد

نفتکش ‘پانتلنا ‘ که تحت پرچم کشور پاناما حرکت می کرد و حامل ۱۷ ملوان گرجستانی بود ، در نزدیکی سواحل غربی آفریقا ناپدید شد .

نفتکش ‘پانتلنا ‘ که تحت پرچم کشور پاناما حرکت می کرد و حامل ۱۷ ملوان گرجستانی بود ، در نزدیکی سواحل غربی آفریقا ناپدید شد .

پایگاه خبری ‘آپسنی ‘ گرجستان روز شنبه به نقل از وزارت امور خارجه این کشور گزارش داد : ارتباط با این نفتکش روز ۱۴ اوت ( برابر ۲۳ مرداد ماه ) جاری قطع شده و آخرین تماس با آن در حین ورود به خلیج گینه در سواحل غربی آفریقا به ثبت رسیده است .

ولادیمیر کنستانتینیدی معاون اداره کنسولی وزارت امور خارجه گرجستان ابراز عقیده کرد که ناپدید شدن این نفتکش ممکن است به دزدان دریایی مرتبط باشد .

وی تصریح کرد : سواحل غربی آفریقا که آخرین تماس با نفتکش ‘پانتلنا ‘ در آنجا به ثبت رسیده است ، یک منطقه با خطر به شمار می رود و بنا بر این کارهای خود را در این راستا ادامه می دهیم .

این گزارش افزود: در حال حاضر عملیات جست و جو این نفتکش ، توسط شرکت کشتی رانی Lotus Shippingیونان انجام می گیرد و وزارت امور خارجه ، موسسه دریانوردی و ابسته به وزارت اقتصاد و توسعه پایدار گرجستان تماس مرتب با این شرکت کشتی رانی دارند.

وزارت امور خارجه گرجستان همچنین گزارش داد : نیروهای دریایی برخی کشورهای منطقه و نیز مرکز دریایی انگلیس نیز در عملیات جست و جوی نفتکش ‘پانتلنا ‘ مشارکت دارند .

عصرایران

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 3 =

کلید مقابل را فعال کنید