بازیکن لالیگایی، قید حضور در تیم ملی فوتبال ایران را زد

افق نیوز / فوتبال ایران و پس از حضورکارلوس کی روش در تیم ملی، بازیکنان دورگه زیادی به جمع ملی پوشان کشورمان اضافه شدند و برخی از آن‌ها مانند رضا قوچان نژاد، اشکان دژاگه، مهرداد بیت آشور و … عملکرد مناسبی داشتند و برخی دیگر پس از حضور کوتاه، دیگر رنگ پیراهنتیم ملی را هم ندیدند.

جدیدترین بازیکن دورگه ایرانی فوتبال جهان، دنیس اکرات ۲۱ ساله است. او متولد ۹ ژانویه ۱۹۹۷ در آلمان است و سابقه بازی در تیم‌های کلن و بورسیا مونشن گلادباخ را دارد و در سال ۲۰۱۷ بهاسپانیا رفت و به تیم دوم سلتاویگو پیوست.

دنیس از پدر و مادر ایرانی – آلمانی و برای تیم ملی زیر ۱۹ سال آلمان هم یک بازی انجام داده است، اما طبق قوانین فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) او برای تیم بزرگسالان کشوری بازی نکرده و در صورت تمایل می‌توانست به تیم ملی ایران بپیوندد. پس از انتشار گزارش باشگاه خبرنگاران جوان که از علاقه کی روش به دنیس اکرات برای جایگزینی او در خط حمله به جای سردار آزمونو رضا قوچان نژاد گفته بود، حالا خبر رسیده، او قید حضور در تیم ملی فوتبال ایران را زده است و علاقه دارد در آلمان فوتبال حرفه اش را ادامه دهد.

اکرات در تیم فوتبال سلتاویگو اسپانیا بازی می‌کند و این تیم پس از گذشت ۳ هفته از رقابت‌های لالیگا با کسب ۷ امتیاز پس ازبارسلونا و رئال مادرید در رده سوم قرار دارد و باید در چارچوب هفته چهارم به مصاف خیرونا برود.