کد خبر:263343
پ

افزون بر ۲۴۰ میلیون سهم در بورس سیستان و بلوچستان معامله شد

مدیر بورس منطقه ای سیستان و بلوچستان گفت: بیش از ۲۴۰ میلیون سهم به ارزش افزون بر۸۰۰ میلیارد ریال در پنج ماهه نخست در این مجموعه اقتصادی داد و ستد شد.

سوگل هیراد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سهام معامله شده این مدت بورس سیستان و بلوچستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته در ارزش داد و ستد ۴۴ درصد و در حجم معاملات ۲۵ درصد رشد را نشان می دهد.
وی افزود: تعداد کدهای معاملاتی این مدت هزار و ۱۶ کد بوده که ۶۸ درصد ارزش معاملات را فروش و ۲۳ درصد از ارزش معاملات را خرید سهام شامل شده است.
مدیر بورس منطقه ای سیستان و بلوچستان گفت: علاوه بر سهام و حق تقدم شرکت های سهامی عام، اوراق حق تقدم مسکن برای دریافت وام مسکن و برخی اوراق گواهی سپرده بانکی و مشارکت نیز در بورس استان معامله می شود.
به گزارش ایرنا بورس منطقه ای سیستان و بلوچستان ۲۲ آذر ۱۳۸۳با هدف اشاعه هر چه بیشتر و بهتر فرهنگ سهامداری و افزایش سطح دسترسی مردم استان به بازار سرمایه با حضور مسوولان کشوری و استانی در زاهدان آغاز به کار کرد.
تالار بورس استان فعالیت خود را با چهار گروه کارگزاری آغاز کرده بود که هم اینک دارای یک تالار اختصاصی در شهر زاهدان است.
این تالار که مربوط به کارگزاری مفید است، برای تسهیل دسترسی سهامداران و افزایش سهم معامله ایجاد شد و این رخداد برای گسترس بازار سرمایه در زاهدان بسیار موثر است.

کلیدواژه : سوگل هیراد
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

27 + = 34

کلید مقابل را فعال کنید