کد خبر:264686
پ

ستاره پیشین پرسپولیس : استرس نتیجه، کیفیت دربی را کاهش می‌دهد ؛ کار برای ما در لیگ قهرمانان سخت است

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس می‌گوید در داربی بازیکن به خاطر ترس از باخت کیفیت خود را از دست می‌دهد.

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس می‌گوید در داربی بازیکن به خاطر ترس از باخت کیفیت خود را از دست می‌دهد.

محمد پنجعلی پیشکسوت باشگاه پرسپولیس درباره داربی ۸۸ تهران و تساوی استقلال و پرسپولیس در چارچوب هفته هشتم لیگ‌برتر اظهار کرد:

خودتان می‌دانید در داربی فقط گاهی بازی قشنگی از آب درمی‌آید چون فشار روانی این بازی بالا است و بچه‌ها در این بازی احساسی بازی می‌کنند. به همین دلیل ضریب اشتباهات یعنی پاس‌های اشتباه و خطاهای بی‌خود در این بازی زیاد است. مگر اینکه یک گل در اوایل بازی رد و بدل بشود آن موقع است که می‌توان به خوب شدن کیفیت دربی امیدوار بود.

محمد پنجعلی ادامه داد:معمولا استرس نتیجه، کیفیت داربی را کاهش می‌دهد. بازیکن از باختن می‌ترسد و کیفیتش از دست می‌دهد. به همین علت است که ریسک نمی‌کند و محطاطانه کار را جلو می‌برد و باعث می‌شود تا شاهد موقعیت و صحنه خاصی نباشیم. اتفاقی که در داربی شاهدش بودیم. در داربی بازیکنان معمولا کیفیت اصلی خود را ندارند. دیروز هم ممکن بود گلی در بازی رد و بدل بشود ولی کیفیت بازی تغییری نمی‌کند و آدم دیدن بازی لذتی نمی‌برد.

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در مورد عملکرد پرسپولیس در داربی گفت:پرسپولیس با شرایطی که دارد خیلی بهتر از استقلال بازی کرد. شما ببینید وقتی یک بازیکن صدمه می‌خورد کل سیستم کار تحت تاثیر قرار می‌گیرد. ماهینی وقتی مصدوم شد، تغییر بسیار زیادی در تیم انجام شد و ادامه کار تحت تاثیر مصدومیت این بازیکن جلو رفت.

محمد پنجعلی در پاسخ به این سوال که آیا با این عملکرد پرسپولیس می‌توان به موفقیت این تیم در لیگ قهرمانان آسیا امیدوار بود گفت:‌

کار برای ما سخت است. اما اگر ما بتوانیم یک نتیجه مطلوبی را در خانه السد بگیریم در تهران با حمایت هوادران می‌توانیم نتیجه مورد نظر را بدست آوریم. ما اگر یک بازی بسته در خانه السد ارائه دهیم، در آزادی می‌توانیم به آن نتیجه‌ای که می‌خواهیم برسیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

85 − 80 =

کلید مقابل را فعال کنید