کد خبر:265273
پ
فرانسه:

ما نمی‌توانیم بیش از این برای اصلاحات در اروپا منتظر آلمان بمانیم

وزیر دارایی فرانسه این انتقاد را به آلمان وارد کرد که به بهانه مسائل سیاست داخلی روند اصلاحات مد نظر پاریس در اتحادیه اروپا را به تاخیر می اندازد و درباره عواقب این مسئله هشدار داد.

فرانسه: ما نمی‌توانیم بیش از این برای اصلاحات در اروپا منتظر آلمان بمانیم

به گزارش افق نیوز فرانسه می خواهد هر چه سریع تر روند اصلاحات در اتحادیه اروپا را در پیش گیرد و دلیل کندی این روند در اتحادیه اروپا را آلمان می داند.

“برونو لومر” وزیر دارایی فرانسه در مصاحبه ای با روزنامه “زوددویچه سایتونگ” این انتقاد را به آلمان وارد کرد که خود را پشت سیاست داخلی کشورش مخفی کرده و به روند اصلاحات بی توجهی می کند و این مسئله عواقب سختی دارد.

وی از دولت آلمان خواست تا برنامه های اصلاحی قبلا برنامه ریزی شده درباره مالیات بر دیجیتال اتحادیه اروپا و بودجه منطقه یورو را در دستو کار قرار دهد. وی وقت را برای اجرای این تصمیمات تنگ دانسته و گفت: ما دیگر نمی توانیم منتظر بمانیم.

وزیر دارایی فرانسه خطاب به آلمان تصریح کرد که شرایط سیاست داخلی آلمان نباید بهانه ای برای به  تعویق لنداختن تصمیمات فوری اروپایی شود.

وی به دو مورد از موارد اصلاحی اتحادیه اروپا که آلمان و فرانسه در این باره توافق کردند اشاره کرد که شامل مالیات دیجیتالی اتحادیه اروپا و بودجه منطقه یورو بود و تاکید کرد که این مالیات ها که مربوط به شرکت های اینترنتی می شود باید تا  پایان سال ۲۰۱۸ تصمیم گیری شود.

وی با نگاهی به تصمیمات بودجه ای برای منطقه یورو درباره پایان اتحادیه ارز مشترک اروپایی هشدار داده و گفت: یاطرح بودجه منطقه یورو وجود خواهد داشت و یا دیگر هیچ منطقه یورویی وجود نخواهد داشت.

“امانوئل ماکرون”، رئیس جمهور فرانسه  حدود یک سال پیش در یک سخنرانی در پاریس اصلاحات عمیق و گسترده در اتحادیه اروپا را درخواست کرد که باید به شکل گیری مجدد اتحادیه اروپا منجر شود. البته دولت آلمان در حمایت از این رویکردهای اصلاحی موضع محتاطانه ای اتخاذ کرد. برخی پیشنهادات فرانسه به دلیل مواضع محتاطانه آلمان متوقف شده و برخی دیگر هم به کندی جریان دارد.

ماکرون درباره بودجه منطقه یورو در ژوئن گذشته با صدر اعظم آلمان به توافقی دست پیدا کرد که البته هشت کشور دیگر عضو این اتحادیه این تصمیم را رد می کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 4 =

کلید مقابل را فعال کنید