کد خبر:265575
پ

پختگی بیرانوند بعد از جام جهانی/ شماره هفت، زندگی دروازه‌بان پرسپولیس را متحول کرد

افق نیوز/ دروازه‌بان تیم فوتبال پرسپولیس در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا توانست عملکرد بسیار خوبی از خود به نمایش بگذارد.

علیرضا بیرانوند در سال ۲۰۱۶ به دلیل عملکرد خوبی که در نفت تهران به نمایش گذاشت مورد توجه مربی کروات پرسپولیس قرار گرفت. بیرانوند از تیم‌های سپاهان و استقلال هم پیشنهاد جدی داشت اما می دانست در استقلال به دلیل حضور دروازه بان خوبی همانند رحمتی باید نیمکت نشین شود. وی از میان سپاهان و پرسپولیس باشگاه پرطرفدار پرسپولیس را انتخاب کرد.

زمانی که بیرانوند به جمع قرمز ها اضافه شد توانست حاشیه امنیت خوبی در دروازه قرمز ها ایجاد کند. در سال‌های نه چندان دور سرخپوشان نتوانستند دروازه مطمئنی را به عنوان سنگربان معرفی کنند. اشتباهاتی که سوشا مکانی در درون دروازه ایجاد میکرد و امتیازاتی که از دست می‌رفت. بیرانوند با عملکرد خوب خود هم توانست با سرخپوشان به قهرمانی لیگ برتر برسد و هم به تیم ملی دعوت شود.

ابتدای حضور بیرانوند در جمع قرمز ها با حواشی بسیاری همراه بود. وی با مصاحبه های عجیب و غریب خود و درگیری که با هواداران ایجاد می کرد باعث شد تا حاشیه ها بر روی عملکرد وی هم تاثیرگذار باشد اما زمانی که بیرانوند به عنوان دروازه بان اول تیم ملی ایران در جام جهانی به میدان رفت و عملکرد خیره کننده ای مقابل تیم های مراکش، پرتغال و اسپانیا به نمایش گذاشت به دروازه‌بان دوست داشتنی همه ایرانی ها تبدیل شد. دریافت شوت رونالدو از روی نقطه پنالتی در رقابت های جام جهانی باعث شد تا بسیاری از رسانه ها درباره عملکرد بیرانوند بپردازند.

بیرانوند بعد از درخشش در رقابت های جام جهانی از اعتماد به نفس مناسبی برخوردار شد. در گذشته بیرواند در نبردهای هوایی و شوت های زمینی از اعتماد به نفس کافی برخوردار نبود اما اکنون بیرانوند با اندکی کامل و اعتماد به نفسی بالا اجازه نمی‌دهد توپی از خط دروازه تیم گذر کند.  بیرانوند در دیدار پرسپولیس مقابل السد یکی از مهره های تأثیرگذار زمین بود. دروازه بان شماره یک سرخپوشان و تیم ملی تصمیم گرفت از حاشیه ها قرار کند و همه تمرکز خود را بر روی فوتبال بگذارد. وی در مصاحبه اخیر خود اعلام کرد در گذشته مصاحبه های جالبی با رسانه ها انجام نداد و حاشیه ها سبب شدند تا وی نتواند عملکرد بهتری از خود به نمایش بگذارد اما اکنون به دور از هرگونه حاشیه در تلاش است تا عملکرد خوبی از خود به نمایش بگذارد.

اوایل لیگ هجدهم بیرانوند به دلیل بازی در تیم ملی و حضور در رقابت های جام جهانی دیرتر به تیم اضافه شد. برانکو در رقابت های ابتدایی فصل از رادوشویچ استفاده می کرد و خبرهایی به گوش می رسید که بیرانوند از وضعیت نیمکت نشینی راضی نیست و خواهان جدایی از این تیم است اما بیرانوند مقابل همه حاشیه ها سکوت کرد و با تمرینات خوب خود به برانکو نشان داد آماده بازگشت به ترکیب است که مربی کروات بعد از مدتی بیرانوند را به عنوان دروازه‌بان اول به زمین فرستاد.

عملکرد بسیار خوب بیرانوند در لیگ قهرمانان آسیا مقابل السد و الدحیل نشان دهنده روند رو به رشد این دروازه‌بان است که اگر از هرگونه حاشیه دوری کند با توجه به سن کمی که دارد می تواند تا سالیان سال به عنوان مرد شماره اول تیم ملی باقی بماند.

منبع
برنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 7 = 2

کلید مقابل را فعال کنید