کد خبر:265812
پ

ژاپن از پیوستن انگلیس به قرارداد تجاری ترنس‌پسفیک استقبال می‌کند

نخست‌وزیر ژاپن گفت: پس از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا ما با آغوش باز از پیوستن این کشور به قرارداد تجاری ترنس‌پسفیک استقبال می‌کنیم.

نخست‌وزیر ژاپن گفت: پس از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا ما با آغوش باز از پیوستن این کشور به قرارداد تجاری ترنس‌پسفیک استقبال می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از بی‌بی‌سی، شینزوابه، نخست‌وزیر ژاپن اعلام کرد: این کشور با آغوش باز از پیوستن انگلیس به توافق تجاری شراکت ترنس‌پسفیک پس از خروج از اروپا استقبال می‌کند.

آبه طی مصاحبه‌ای گفت: خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به معنی از دست رفتن جایگاه این کشور به عنوان دروازه ورود به اروپا خواهد بود و این کشور باید قدرت جهانی خود را بازیابد.

وی همچنین از مقامات انگلیسی و اروپایی خواست تا با استفاده از منطق و تدبیر از خروج انگلیس بدون توافق با اتحادیه اروپا جلوگیری کند. توافق تجاری شراکت ترنس پسفیک بیش از دو سال پیش و با عضویت ۱۱ کشور ازجمله ژاپن، کانادا، استرالیا و مالزی شکل گرفت و پیش از روی کار آمدن ترامپ، آمریکا نیز عضو این توافق بود اما ترامپ پس از ورود به کاخ سفید آمریکا را از این توافق خارج کرد.

گفته‌های نخست‌وزیر ژاپن احتمالاً به مذاق حامیان خروج انگلیس از اتحادیه اروپا خوش خواهد آمد؛ چراکه آنها می‌گویند پس از خروج از اتحادیه اروپا، انگلیس می‌تواند قراردادهای تجاری آسان‌تری را ببندد.

قرار است روز ۲۹ مارس سال آینده میلادی انگلیس به طور رسمی از اتحادیه اروپا خداحافظی کند.

وی در مصاحبه خود نسبت به عواقب خارج شدن انگلیس از اتحادثه اروپا بدون توافق ابراز نگرانی کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 1 =

کلید مقابل را فعال کنید