کد خبر:273165
پ

دختر خبرساز عربستانی اجازه ورود به تایلند دریافت کرد

تایلند اجازه ورود موقت دختر خبرساز عربستانی به این کشور را صادر کرد.

دختر خبرساز عربستانی اجازه ورود به تایلند دریافت کرد

به گزارش افق نیوز به نقل از خلیج تایم، رئیس پلیس مهاجرت تایلند اعلام کرده که به صورت موقت اجازه ورود دختر عربستانی ۱۸ ساله به  این کشور را که از روز گذشته خبر ساز شده است، صادر کرده است.

مقامات مهاجرت تایلند پیشتر سعی در بازگرداندن رهاف محمد مطلق القونون به کویت، جایی که خانواده‌اش حضور دارند را داشتند اما این نوجوان عربستانی از سوار شدن به هواپیما و بازگشت امتناع کرد. او گفت درصورت بازگشت به کویت توسط خانواده‌اش کشته خواهد شد.

وی با محبوس کردن خود در اتاق هتلش در فرودگاه تایلند و انتشار تصاویری از خود از هر کشوری که به او پناهندگی بدهد درخواست کمک کرد.

دیدبان حقوق بشر خواستار لغو تصمیم تایلند به استرداد خانم القنون شده بود.

این ماجرا از آن جهت ابعاد گسترده‌ای یافته که عربستان پس از کشته شدن جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار سعودی پیشینه ناروشنی در برخورد با اتباع خود در خارج از کشور به جای گذاشته است. جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار و تحلیل‌گر منتقد سعودی مقیم آمریکا روز دهم مهرماه گذشته برای کارهای اداری وارد ساختمان کنسول‌گری عربستان در استانبول ترکیه شد و در آنجا به قتل رسید. عربستان کشته شدن خاشقجی درون کنسول‌گری را پذیرفته اما تا کنون نه کسی را به عنوان عامل این قتل معرفی کرده و نه اطلاعاتی در مورد سرنوشت جسد مقتول ارائه داده است.

نهادهای حقوق بشری همواره نسبت به تضییع حقوق زنان در عربستان هشدار داده‌اند. زنان در این کشور با برخی محدودیت‌های دولت محافظه‌کار روبرو هستند. آنها همچنین در معرض تهدیدهای خانواده خود در صورت تخطی از قوانین اسلامی و مسایل ناموسی قرار دارند.

تسنیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 5 =

کلید مقابل را فعال کنید